Pasaulyje

2017.06.19 10:07

Iranas, keršydamas už atakas, į Siriją paleido raketų

BNS 2017.06.19 10:07

Irano revoliucinė gvardija pranešė sekmadienį paleidusi į Siriją raketų, kad atkeršytų už pražūtingas atakas šalies sostinėje, už kurias atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Raketos buvo paleistos iš vakarų Irano į Sirijos šiaurės rytinę Deir Ezoro provinciją. Revoliucinė gvardija teigia besitaikiusi į „teroro bazes“.

Revoliucinės gvardijos pranešime, kuris buvo paskelbtas tinklapyje „Sepahnews“, tos raketos buvo „kerštas“ už birželio 7-osios IS atakas Teherane.

„Vidutinio nuotolio raketos buvo paleistos iš (vakarinių) Kermanšaho ir Kurdistano provincijų; buvo nukauta daug teroristų ir sunaikinta daug ginkluotės“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad ataka buvo nukreipta į „teroristų štabo bazę Deir Ezore“. Ši rytinė Sirijos provincija yra turtinga naftos. Irano revoliucinė gvardija, se taip pat perspėjo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, kad į rytines Sirijos teritorijas gali paleisti ir daugiau raketų, jei jie kels grėsmę Irano saugumui.

Birželio 7 dieną parlamento kompleksą ir Irano islamo revoliucijos lyderio Ruhollah Khomeini mauzoliejų atakavę užpuolikai šaudė ir sprogdino bombas. Žuvo iš viso 17 žmonių.

Už išpuolius atsakomybę prisiėmė IS.

Islamo revoliucinės gvardijos kariai, kurie kaltino prie atakų prisidėjus Saudo Arabiją, pažadėjo už išpuolius atkeršyti.

Aukšto rango Irano pareigūnai taip pat dėl atakų kaltino Rijadą. Jų teigimu, Saudo Arabija Irane „populiarino teroristines grupuotes“.

Iranas yra vienas iš pagrindinių Sirijos prezidento Basharo al Assado režimo sąjungininkų. Damaską taip pat palaiko Rusija ir Irano remiamas Libano šiitų kovotojų judėjimas „Hezbollah“.

Iranas į Siriją yra pasiuntęs patarėjų kariniais klausimais bei tūkstančius iš Irano bei kaimyninių Afganistano ir Pakistano šiitų bendruomenių surinktų „savanorių“ kovotojų.

Konfliktas Sirijoje įsiplieskė 2011-ųjų kovą.

Šių metų kovą paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad Sirijoje ir Irake žuvo apie 2 100 Irano siųstų kovotojų.