Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.18 22:35

Turistų pamėgtame viešbutyje Malio sostinėje – šūviai

15min.lt 2017.06.18 22:35

Netoli Malio sostinės Bamako puolamas turistų pamėgtas kurortas „Le Campement“. Šalies saugumo ministras paskelbė, kad yra aukų – žuvo mažiausiai 2 žmonės.

Prabangiame kurorte „Le Campement“, kuriame dažnai apsistoja atvykėliai iš Vakarų valstybių, saugumo pajėgos grumiasi su užpuolikais. Netoliese gyvenantys žmonės pranešė, kad girdisi šūviai, matyti dūmų stulpai ir kad dega mažiausiai vienas pastatas.

„Vyksta numanomų džihadistų ataka prieš stovyklą „Kangaba“, – sakė Saugumo ministerijos pareigūnas, kurs nenorėjo skelbti savo pavardės.

Jis patvirtino, kad Malio specialiosios pajėgos „blokavo tą rajoną ir organizuoja operacijas“ prieš užpuolikus.

Į įvykio vietą skubiai atvyko Malio specialiosios pajėgos, taip pat Prancūzijos kariai, dislokuoti šioje šalyje ir čia vykdantys kovos su terorizmu operaciją „Barchanas“. ES mokymo misijos Malyje (EUTM Mali) atstovai taip pat pranešė, kad stebi situaciją ir teikia paramą Malio kariams.

Kurorte „Le Campement“ turistai apgyvendinami namukų stiliaus kambariuose, ten yra restoranų ir plaukimo baseinų.

Nepaprastoji padėtis

Buvusią Prancūzijos koloniją Malį neramumai krečia nuo 2012 metų, kai šalies šiaurinį regioną užgrobė džihadistų grupuotės, susijusios „Al Qaeda“. Per 2013 metais pradėtą Prancūzijos vadovaujamą intervenciją islamistai vietos karių pagalba buvo beveik išstumti, dabar didelės teritorijos Malio šiaurėje tebėra menkai kontroliuojamos.

2015 m. lapkritį mažiau 20 žmonių žuvo, kai ginkluoti teroristai Bamake įkaitais paėmė „Radisson Blu“ darbuotojus ir svečius. Šis išpuolis siejamas su „Al Qaeda“ sekėjais.

Po atakos viešbutyje Malyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, kuri balandžio mėnesį dar buvo pratęsta šešiems mėnesiams.

Paskutinis didelis išpuolis Malyje surengtas sausio 18 dieną – tuomet per savižudžio sprogdintojo ataką Gao mieste žuvo apie 50 žmonių. Atsakomybę prisiėmė su „Al Qaeda“ susiję džihadistai.

Šių metų kovą trys garsios Malio islamo ekstremistų grupuotės paskelbė, kad susijungė į vieną ir prisiekė ištikimybę „Al Qaeda“ lyderiui. „Ansar Dine“, „al Mourabitoun“ ir Islamiškojo Magribo „Al Qaeda“ (AQIM) lyderiai paskelbė deklaraciją, kad dabar jie vadinsis „Jama'at Nusrat al Islam wal Muslimeen“ (Pagalba islamui ir musulmonams).

Jungtinės Tautos Malyje turi 12 tūkst. karių pajėgas MINUSMA, kurios operacijas vykdo nuo 2013 metų. Per džihadistų atakas jau žuvo dešimtys taikdarių.

Prancūzijos pajėgas „Bakhane“, kurios veikia penkiose su džihadistų grėsme susiduriančiose šalyse – Malyje, Mauritanijoje, Nigeryje, Čade ir Burkina Fase, sudaro 4 tūkst. karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi