Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.17 18:36

Po Londono daugiabučio gaisro 58 žmonės laikomi veikiausiai žuvusiais

BNS 2017.06.17 18:36

Po niokojančio gaisro viename Londono daugiabutyje iš viso 58 žmonės laikomi dingusiais ir veikiausiai žuvusiais, šeštadienį žurnalistams pranešė policijos vadas Stuartas Cundy.

„Nenuilstamai dirbome, kad nustatytume, kiek žmonių, kaip manome, tą naktį buvo (gyvenamajame name) „Grenfell Tower“, ir (apie kuriuos) šiuo metu negalime pasakyti, kad jie yra saugūs ir sveiki“, – sakė jis.

„Liūdna, bet šiuo metu yra 58 žmones, kurie, kaip mums buvo pranešta, buvo „Grenfell Tower“ tą naktį ir yra dingę. Taigi, deja, turiu remtis prielaida, kad jie yra žuvę“, – pažymėjo S. Cundy.

Vėliausias patvirtintų aukų skaičius išlieka tas pats – 30 žmonių.

Pasak S. Cundy, 16 žmonių palaikai jau buvo paimti iš išdegusio pastato ir nuvežti į lavoninę.

Policija nebesitiki rasti jokių gyvų likusių žmonių 24 aukštų name, kuriame buvo 120 butų.

Kalbėdamas apie 58 numanomas aukas, policijos vadas pridūrė: „Labai tikiuosi, kad (šis skaičius) nepadidės, bet taip gali nutikti.“

„Gali būti, kad kai kurie iš šių žmonių yra saugūs ir sveiki“, bet dėl kokių nors priežasčių dar nesikreipė į policiją, aiškino jis.

„Mūsų dėmesys sutelktas į tuos, kurie, kaip žinome, buvo „Grenfell Tower“. tačiau gali būti kitų žmonių, kurie ten buvo tą naktį, bet kiti nežinojo, jog jie buvo ten“, – pabrėžė S. Cundy.

„Tai irgi yra absoliutus tyrimo prioritetas – nustatyti, kas jie galėjo būti“, – pridūrė pareigūnas.

S. Cundy sakė, kad policija jau sugebėjo patekti į viršutinius aukštus ir atliko pirminę patalpų apžiūrą, ieškodami aukų, bet dabar prasidės nuodugnių paieškų etapas.

„Grenfell Tower“ padaryta reikšminga žala, – sakė jis. – Šiuo metu kolegos ieško žuvusiųjų ir juos išgabena.“

Pirmoji oficialiai atpažinta auka yra 23 metų siras pabėgėlis Mohammedas Alhajali, atvykęs į Britaniją 2014-aisiais kartu su broliu.

S. Cundy paminėjo M. Alhajali vardą per spaudos konferenciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi