Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.17 18:05

Sustabdyta Kataro televizijos „Al Jazeera“ paskyra „Twitter“

BNS 2017.06.17 18:05

Katare įsikūrusi televizija „Al Jazeera“ pranešė, kad šeštadienį sustabdyta jos pagrindinio arabų kalba transliuojančio kanalo paskyra socialiniame tinkle „Twitter“ ir pavadino tai prieš ją surengto „sąmokslo“ dalimi.

Kaimyninėms šalims, tarp jų Saudo Arabijai ir Jungtiniams Arabų Emyratams, nutraukus santykius su Doha, šiuo metu Persijos įlankoje regione tvyro diplomatinė krizė.

„Al Jazeera Arabic“ vadovas Yasseras Abuhilalah socialiniame tinkle patvirtino, kad kanalo paskyra yra sustabdyta.

„Pagrindinė „Al Jazeera“ paskyra „Twitter“ yra sustabdyta, vyksta darbas siekiant išspręsti šią problemą“, – Y. Abuhilalah pareiškė „Twitter“ paskelbtoje žinutėje.

„Kitos, papildomos paskyros išlieka aktyvios. Trikdymai nesiliaus, nes tiesa jiems varo siaubą. Mes grįšime,“ – pridūrė kanalo vadovas.

Kitoje tame pačiame tinkle paskelbtoje žinutėje jis pareiškė, kad nė vienas kitas „kanalas visame pasaulyje nesusiduria su tokiu sąmokslo kiekiu“.

Kitos kanalui priklausančios „Twitter“ paskyros vis dar veikė. Vienoje iš jų rašoma, kad panašu, jog pagrindinė paskyra sustabdyta dėl „organizuotos kampanijos“.

Šį televizijos kanalą jau seniai kritikuoja kitos Viduriniųjų Rytų valstybės. „Al Jazeera“ jau kelis kartus buvo uždrausta.

Kalbama, kad kanalo uždarymas galėtų padėti nutraukti praėjusį mėnesį kilusią diplomatinę krizę tarp Kataro ir jos kaimynių, kurios kaltina Dohą remiant ekstremistus.

Anksčiau šį mėnesį „Al Jazeera“ panešė, kad prieš ją vykdoma didelio masto kibernetinė ataka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi