Pasaulyje

2017.06.17 18:10

V. Putinas: JAV sankcijos „apsunkins santykius“ su Rusija

BNS 2017.06.17 18:10

JAV Senato patvirtintos naujos sankcijos Maskvai apsunkins dvišalius santykius, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė interviu televizijai.

„Žinoma, tai apsunkins Rusijos ir Amerikos santykius. Manau, kad tai yra žalinga“, – pareiškė V.Putinas interviu ištraukoje. Visas šis interviu bus parodytas per „Rossija 1“ kanalą šeštadienį 20 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Kol kas dar per anksti kalbėti apie kokį nors atsaką,“ – pridūrė jis.

Tačiau prezidentas įspėjo, kad Rusijai teiks „kažką pakoreguoti“, „kažką papildomai padaryti“. Kartu jis pabrėžė, kad JAV sankcijos neatves Rusijos „į aklavietę ir žlugimą“.

„Žinoma, tai rodo, kad JAV tęsiasi vidinės politinės kovos, bet tai (atsirado) iš niekur. Jei nebūtų buvę Krymo (aneksijos), jei nebūtų kitų problemų, jie sugalvotų kitų priežasčių apriboti Rusiją“, – sakė jis televizijos žiūrovams.

JAV Senatas trečiadienį triuškinama balsų dauguma pritarė, kad Rusija būtų baudžiama už numanomą kišimąsi į Amerikos prezidento rinkimų procesą. Sankcijas dabar svarstys Atstovų Rūmai.

Vokietija penktadienį pareiškė, kad dėl Vašingtono sankcijų, nukreiptų prieš planuojamą dujotiekį „Nord Stream 2“ į Europą, nukentės Europos energetikos bendrovės.