Pasaulyje

2017.06.17 11:25

Po daugiabučio gaisro Jungtinėje Karalystėje – protestai prieš valdžią

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.06.17 11:25

Jungtinės Karalystės Kensingtono mieste minios žmonių naktį protestavo prieš valdžią, kad ji netinkamai reagavo į daugiaaukščio namo gaisrą. Per jį žuvo mažiausiai 30 žmonių, dešimtys gydomi ligoninėje, o 70-ies likimas iki šiol nežinomas.

LRT RADIJO bendradarbė Londone Indrė Urbaitė sako, kad Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May žada išsamų tragedijos tyrimą, o aukų artimieji ragina prie sudegusio pastato susirinkusius turistus gerbti žuvusiųjų atminimą. 

„Th. May pažadėjo, kad nedelsiant bus pradėtas viešas tyrimas dėl gaisro. Taip pat paskelbta apie 5 mln. svarų pagalbos fondą. Vyriausybė taip pat pažadėjo, kad namų neteką žmonės bus apgyvendinti toje pačioje bendruomenėje ar kuo arčiau jos. Opozicinės partijos lyderis Jemery Corbynas teigia, kad žmonės galėtų būti apgyvendinti Kensingtono rajone esančiuose tuščiuose turtingų žmonių namuose. Taip pat opozicijos lyderis reikalauja, kad nedelsiant būtų peržiūrėti saugumo reikalavimai. Kensingtono bendruomenės atstovai teigia, kad prie pastato besirenkantys turistai tragediją verčia į Notinghilo karnavalą“, – sako I. Urbaitė.

Teigiama, kad pasaulio dėmesys neleidžia žmonėms ramiai gedėti.