Naujienų srautas

Pasaulyje2013.05.13 16:06

„Bloomberg“ žurnalistai naudojosi informacija apie agentūros klientus

ELTA 2013.05.13 16:06

Viena iš pasaulinės finansinių naujienų rinkos lyderių „Bloomberg“ naujienų agentūra nusprendė išjungti savo žurnalistams prieigą prie „Bloomberg LP“ naujienų terminalo informacijos, praneša „RIA Novosti“, remdamasi JAV žiniasklaida.

Viena iš pasaulinės finansinių naujienų rinkos lyderių „Bloomberg“ naujienų agentūra nusprendė išjungti savo žurnalistams prieigą prie „Bloomberg LP“ naujienų terminalo informacijos, praneša „RIA Novosti“, remdamasi JAV žiniasklaida.

Prieiga prie asmeninių terminalų vartotojų duomenų naujienų padalinio „Bloomberg News“ darbuotojams nebuvo suteikta, tačiau jie turėjo techninę galimybę prieiti prie tam tikros konfidencialios informacijos, pavyzdžiui, apie tai, kaip dažnai tas ar kitas klientas prisijungia prie terminalo.

Buvę agentūros darbuotojai, nenorėdami skelbti savo pavardžių, pasakojo, kad „Bloobmerg News“ žurnalistai naudojosi šiuo terminalu, siekdami nustatyti, ar vis dar dirba tas ar kitas kompanijos darbuotojas ir prie kokių puslapių klientas prisijungia, kas leido orientuotis, tarkime, ar rengiasi kompanija sudaryti kokį nors sandorį.

„Bloomberg News“ reporteriai buvo mokomi naudotis kompanijos naujienų terminalo funkcijomis nustatant prenumeratorių kontaktinę informaciją ir jų prisijungimo prie terminalo dažnumą – taip buvo siekiama „padidinti naujienų kokybę“, laikraščiui „The New York Times“ sakė keletas buvusių agentūros darbuotojų. Žinoma, bankininkams tas nepatiko.

Tarp tų, kurie galėjo būti sekami, televizija CNBC įvardino JAV federalinio atsargų banko vadovą Beną Bernankę (Ben Bernanke), buvusį JAV iždo sekretorių Timothy Geithneris  ir investicinio banko „Goldman Sachs“ vadovybę.

Apkaltinta, neva jos darbuotojai šnipinėja naudodamiesi terminalais, „Bloomberg“ pripažino, kad bent vienas žurnalistas turėjo prieigą prie „Goldman Sachs“ informacijos.

Tuo tarpu „Bloomberg“ atstovas Ty Trippetas pareiškė, kad reporteriai nebuvo mokomi, kaip naudotis terminalais ir kaip prieiti „tokiomis priemonėmis“ prie bet kurių kliento duomenų.

JAV federalinis atsargų bankas ir JAV iždo departamentas pradėjo tirti kompanijos „Bloomberg“ veiklą. Tuo tarpu agentūros pagrindinė konkurentė žiniasklaidos rinkoje – agentūra „Thomson Reuters“ suskubo patikinti, kad jos naujienų skyrius „dirba absoliučiai savarankiškai, o žurnalistai neturi jokios prieigos prie vidinės klientų informacijos“.

Per 215 tūkst. „Bloomberg“ prenumeratorių visame pasaulyje naudojasi naujienų terminalu naujienoms peržiūrėti. Vieno terminalo metinė paslauga kainuoja apie 20 tūkst. dolerių. Nepaisant aukštos kainos „Bloomberg LP“ paslaugos labai populiarios.

Per terminalą vartotojai prisijungia prie „Bloomberg Professional“ paslaugos, per kurią jie gali kontroliuoti ir analizuoti finansų rinkos judėjimą realiame laike, taip pat dalyvauti elektroninės prekybos sesijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi