Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.16 16:40

Latvijos prezidentas: NATO reikia dialogo su Rusija

BNS 2017.06.16 16:40

NATO turi ieškoti galimybių dialogui su Rusija, penktadienį pareiškė Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis.

Pradėdamas diskusiją „NATO – nuo Varšuvos iki Briuselio. Aljanso ateitis ir NATO kontingento didinimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje“, R. Vėjuonis sakė, kad dialogas su Rusija reikalingas, nes niekas nenori grįžti į Šaltojo karo laikus.

Pasak prezidento, dialogas svarbus, nes jis gali užkirsti kelią naujos įtampos atvejams.

R. Vėjuonis pabrėžė Latvijos solidarumą su NATO ir priminė, kad šalis dalyvauja Aljanso tarptautinėse operacijose Afganistane, Malyje, Irake ir kituose regionuose.

Jis taip pat pridūrė, kad Latvija yra pasirengusi stiprinti savo gynybinius pajėgumus.

„Kai Latvija tapo NATO nare, manėm, kad užsitikrinome savo saugumą ateityje. Tačiau karas Gruzijoje, Ukrainai priklausančio Krymo aneksija parodė, kad klydome. Rusija aiškiai parodė, kad yra pasiruošusi panaudoti jėgą, siekdama savo politinių tikslų“, – sakė R. Vėjuonis.

Dėl šios priežasties, pasak prezidento, sąjungininkių kontingento didinimas Lenkijoje ir Baltijos šalyse yra svarbus regiono stabilumo garantas.

Penktadienį Rygoje vykstančioje diskusijoje dalyvauja ekspertai iš NATO, JAV analitinio centro „Atlanto taryba“ (Atlantic Council), Tarptautinio strateginių tyrimų instituto (IISS), Suomijos vidaus politikos instituto, Kanados karališkosios karo akademijos, Lenkijos gynybos ministerijos, Estijos tarptautinio saugumo ir gynybos studijų centro.

Diskusiją organizavo Latvijos vidaus politikos institutas, bendradarbiaudamas su NATO, Konrado Adenauerio fondu, Lenkijos bei Kanados ambasadomis Latvijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi