Pasaulyje

2017.06.16 18:22

Rusija mano nukovusi IS lyderį A. Bakr al-Baghdadi

15min.lt, ELTA2017.06.16 18:22

Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad per Rusijos surengtą antskrydį galėjo būti nukautas teroristų organizacijos „Islamo valstybė“ lyderis Abu Bakras al-Baghdadi.

Ministerija teigia, kad gauti pranešimai apie jo mirtį dar turi būti tikrinami.

Minėtas antskrydis buvo surengtas gegužės 28 dieną „Islamo valstybės“ faktinės sostinės Rakos pietiniame priemiestyje, kur vyko IS vadeivų susitikimas.

Manoma, kad iš viso per naikintuvais „Su-35“ ir „Su-34“ vykdytą bombardavimą buvo nukauta apie 30 IS vadų ir iki 300 kovotojų.

Tai – jau ne pirmas kartas, kai pranešama apie IS lyderio žūtį, tačiau iki šiol skelbtos žinios pasirodydavo buvusios klaidingos.

„Per lėktuvų Su-35 ir Su-34 smūgį sunaikinti teroristinės grupuotės aukšto rango vadai, priklausę vadinamajai ISIL karinei tarybei, taip pat apie 30 viduriniosios grandies lauko vadų ir iki 300 kovotojų, jų asmens sargybinių“, – informavo Gynybos ministerija.

„Tarp likviduotų teroristų – Rakos emyras Abu al Haji al Misri, emyras Ibrahimas al Nayefas al Hajjas, kontroliavęs rajoną nuo Rakos miesto iki Suchnos gyvenvietės, ir ISIL saugumo tarnybos vadas Suleymanas al Shauakhas“, – sakoma pranešime.

„Apie Rusijos aviacijos veiksmų laiką ir vietą bendradarbiavimo kanalais buvo iš anksto informuoti amerikiečiai“, – pažymėjo Gynybos ministerija.

Kariškiai nurodė, kad informacijos apie Rakos pietiniame priemiestyje planuojamą „Islamo valstybės“ vadų pasitarimą Sirijoje veikiančio Rusijos karinio kontingento vadovybė gavo gegužės pabaigoje.

„Tikrinant informaciją pavyko išsiaiškinti, kad šio susitikimo tikslas – suplanuoti kovotojų atsitraukimo iš Rakos maršrutus į vadinamąjį pietų koridorių“, – informavo ministerija.

Slapus IS aukščiausiasis lyderi B. al Baghdadi nesirodė viešumoje pastaruosius trejus metus – nuo pasiskelbimo „kalifu“ Irako šiauriniame Mosulo mieste.

Irakas skeptiškai vertina Rusijos pranešimus apie galimai nukautą IS vadeivą.

Irako saugumo pajėgų pulkininkas penktadienį sakė, kad nurodytu laiku ekstremisto greičiausiai nebuvo Sirijos Rakos mieste. Galimai esą žuvo vienas jo palydovų. Vienas irakiečių žvalgybininkas taip pat sakė, kad Rusija neinformavo Bagdado, kad A. B. al Baghdadis yra negyvas.
 

Daugiau apie tai – LRT žurnalistės Jolantos Paškevičiūtės komentaras įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.