Pasaulyje

2017.06.15 22:12

Oficialu: „Brexit“ derybos prasidės pirmadienį

ELTA 2017.06.15 22:12

Europos Sąjunga (ES) ir Didžioji Britanija oficialiai nusprendė, kad „Brexit“ derybos bus pradėtos pirmadienį. Tai patvirtino ES pareigūnai. Ši data buvo numatyta jau prieš kurį laiką, tačiau užsitęsus vyriausybės Didžiojoje Britanijoje formavimui abejota, ar jos bus laikomasi, praneša agentūra dpa.

Dėl skyrybų sąlygų abi pusės pradės derėtis praėjus beveik lygiai metams po Jungtinės Karalystės gyventojų apsisprendimo išstoti iš ES. Derybos turėtų tęstis iki 2019 metų kovo. Briuselis pradžioje nori kalbėtis apie garantijas ES piliečiams Didžiojoje Britanijoje bei galutinę sąskaitą po daugiau kaip 40 narystės metų, taip pat apie būsimą sieną tarp Airijos ir Šiaurės Airijos.

Didžioji Britanija iš karto nori derėtis ir dėl būsimų santykių bei ambicingo laisvosios prekybos susitarimo, nes premjerė Theresa May nori išvesti šalį iš ES vidaus rinkos bei Muitų sąjungos. Vis dėlto po praėjusią savaitę vykusių parlamento rinkimų matosi požymių, kad Didžiosios Britanijos derybinė pozicija gali būti šiek tiek švelnesnė nei iki šiol galvota.

Th. May konservatoriai parlamento rinkimuose prarado absoliučią daugumą ir dabar mėgina sudaryti vyriausybę.