Pasaulyje

2017.06.15 15:27

Kataras iš JAV perka naikintuvų už 12 mlrd. dolerių

ELTA 2017.06.15 15:27

Kataras perka iš JAV „F-15“ tipo naikintuvų už 12 mlrd. dolerių (10,7 mlrd. eurų). JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas su savo kolega iš Kataro Khalidu al-Attijahu trečiadienį pasirašė atitinkamą susitarimą. Naujienų agentūros „Bloomberg“ duomenimis, tai yra iš viso 36 naikintuvai, praneša agentūra „Reuters“.

Naikintuvų gamintoja „Boeing“ atsisakė komentuoti informaciją. Sandoris sudarytas nepaisant pastaruoju metu tarp Kataro ir JAV tvyrančios įtampos. JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį apkaltino Katarą remiant terorizmą.

Prieš tai Saudo Arabija, kuri yra viena artimiausių JAV sąjungininkių, o taip pat Jungtiniai Arabų Emyratai, Bahreinas ir Egiptas nutraukė savo santykius su Kataru ir paskelbė šaliai ekonomines sankcijas. Kataras neigia kaltinimus, kad remia tokias ekstremistines grupuotes, kaip „Islamo valstybė“ (IS). Konflikto priežastis yra ir konkurencija tarp sunitiškos Saudo Arabijos ir šiitiško Irano, su kuriuo Kataras palaiko diplomatinius santykius. Saudo Arabija ir JAV tuo tarpu nori Irano izoliacijos.

Naikintuvų pardavimo sandoriui buvo ruoštasi jau seniai. Valstybės departamentas Vašingtone jam žalią šviesą uždegė lapkritį.