Pasaulyje

2017.06.15 09:58

Tyrimas dėl Rusijos Vašingtone jau užkliuvo D. Trumpą

15min.lt 2017.06.15 09:58

JAV federalinis tyrimas dėl galimų Donaldo Trumpo kampanijos narių ryšių su Rusija plečiamas. Kaip praneša „The Washington Post“, aiškinamasi, ar D.T rumpas, jau išrinktas ir inauguruotas prezidentu, bandė trukdyti tyrimui.

Specialiojo prokuroro, buvusio Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus Roberto Muellerio vadovaujama tyrėjų komanda, regis, jau bando nustatyti, ar D. Trumpas negalėjo trukdyti teisingumui – tyrimui dėl jo kampanijos komandos ryšių su Rusija. Tai yra pirmasis kartas, kai virš D. Trumpo nuo pat inauguracijos sausį kabantis tyrimas susietas su prezidentu.

Tyrėjai, regis, nusitaikė į D. Trumpo pastangas įtikinti dabar jau buvusį FTB direktorių Jamesą Comey nebetirti buvusio prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Michaelo Flynno veiklos. J. Comey praėjusią savaitę Kongrese paliudijo, kad D. Trumpas per privatų susitikimą jam pasakė: „Tikiuosi, kad galėsite paleisti Flynną. Jis – geras vyrukas. Tikiuosi, kad galėsi tai paleisti.“

Pats D. Trumpas vėliau aiškino, kad J. Comey kalba netiesą ir kad jis yra „100 proc. nusiteikęs“ liudijimui Kongrese.

M. Flynnas tyrėjams įdomus, nes yra melavęs apie pokalbius su Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku. J. Comey buvo atleistas gegužę, o D. Trumpas tada „NBC News“ pasakė, kad atleidimo priežastis yra „tas Rusijos dalykas“. Baltieji rūmai anksčiau skelbė, kad FTB direktorius esą nevykusiai vykdė tyrimą dėl Hillary Clinton naudojimosi privačiu elektroninio pašto serveriu darbo reikalais. Atsitraukti nuo M. Flynno D. Trumpas bandė įtikinti ne tik J. Comey, bet ir nacionalinės žvalgybos direktorių Daną Coatsą.

Pastarojo ir Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vadovo admirolo Mike`o Rogerso prezidentas taip pat esą prašė viešai paneigti, kad jo kampanijos komanda turėjo ryšių su Rusija. Abu pareigūnai, kaip skelbiama, atsisakė įvykdyti D. Trumpo prašymą. Ir „The Washington Post“, ir „The New York Times“ skelbia, kad specialusis prokuroras R. Muelleris siekia apklausti D. Coatsą, M. Rogersą ir buvusį NSA direktoriaus pavaduotoją Richardą Ledgettą. Priežastis logiška – norima surinkti kuo daugiau informacijos.

Pastarosiomis dienomis Vašingtone kaip tik svarstyta, kad D. Trumpas gali atleisti R. Muellerį. Tiesa, JAV generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rosensteinas antradienį senatorius patikino, kad „jokio slapto plano“ atsikratyti R. Muelleriu nėra.