Pasaulyje

2017.06.15 09:00

EP panaikino J.- M. Le Peno teisinę neliečiamybę byloje dėl rasizmo

BNS2017.06.15 09:00

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį panaikino Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto (FN) įkūrėjo Jeano-Marie Le Peno ir jo partijos kolegės teisinę neliečiamybę.

Šie abu politikai figūruoja Prancūzijoje atliekamame tyrime dėl rasizmo.

Europarlamentaras J.-M. Le Penas, jo dukters Marine vadovaujamo FN garbės pirmininkas, į tyrėjų taikiklį pateko dėl 2009 metų rugpjūtį išsakytų komentarų, už kuriuos jam gresia kaltinimai dėl rasistinio pobūdžio „viešo šmeižto“.

Tąsyk politikas pareiškė, kad imigrantai arba jų vaikai atsakingi už 90 proc. šalyje įvykdomų nusikaltimų.

Kita FN narė Mylene Troszczynski taip pat įtariama rasistinio pobūdžio „viešu šmeižtu“ ir neapykantos ar smurto kurstymu dėl 2015 metų rugsėjį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtos nuotraukos.

Toje nuotraukoje buvo matomos prie šeimos išmokų skyriaus susirinkusios moterys, nuo galvos iki kojų apsigobusios juodomis konservatyvių pažiūrų musulmonių dėvimomis čadromis. Manoma, kad ši nuotrauka buvo suklastota.

Per balsavimą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo eueroparlamentarai sakė, jog nėra priežasčių įtarti, kad Prancūzijos tyrėjų veiksmai motyvuoti noro blokuoti dviejų FN narių darbą asamblėjoje.