Pasaulyje

2017.06.14 19:18

„Islamo valstybės“ džihadistai Afganistane užėmė legendinius Tora Bora urvus

ELTA 2017.06.14 19:18

„Islamo valstybės“ (IS) džihadistai Rytų Afganistane pasiekė reikšmingą pergalę. Po beveik keturias dienas trukusių įnirtingų mūšių jie trečiadienį iš savo pagrindinio priešininko Talibano perėmė strategiškai svarbią tvirtovę pasienyje su Pakistanu, sakė Nangarharo provincijos tarybos narys Ustadas Israrullah Murda, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Anot jo, trečiadienio rytą IS kontrolėn perėjo Tora Bora urvų tunelis. Daug žmonių pabėgo iš regiono, likimo valiai palikdami savo derlių, teigė U. I. Murada.

Tora Bora išgarsėjo kaip „Al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno prieglobsčio vieta po 2001 metų Rugsėjo 11-osios teroristinių išpuolių. Pastaruoju metu urvus kontroliavo talibai, kurie kare su vyriausybe užima vis naujas teritorijas.

Talibano atstovas Sabiullahas Mudjahidas per pokalbį su „New York Times“ atmetė pranešimus apie talibų pozicijų praradimą. Mūšiai esą tęsiasi. 

IS Afganistane pasirodė tik 2015 metų pradžioje ir čia niekad neturėjo daug kovotojų. Rytų Afganistano Nangarharo provincija liko jos vienintele didele baze. Jau kelis mėnesius IS džihadistai yra JAV oro antskrydžių taikinys. Balandį JAV Nangarhare ant IS pozicijų numetė didžiausią nebranduolinę savo bombą. Su IS kovoja ir talibai. Užėmusi Tora Borą, IS dabar turi sunkiai užkariaujamą poziciją.