Pasaulyje

2017.06.14 13:51

Gvatemalą sukrėtė 6,6 balo žemės drebėjimas

BNS2017.06.14 13:51

Vakarų Gvatemalą šalia pasienio su Meksika trečiadienį supurtė stiprus 6,6 balo žemės drebėjimas, dėl kurio daugybė gyventojų liko be elektros, padaryta nedidelė žala pastatams bei buvo sužeistas vienas asmuo, pranešė pareigūnai.

Cunamių pavojus nebuvo paskelbtas.

Gvatemalos seismologijos institutas informavo, kad 1 val. 29 min. vietos (10 val. 29 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų smūgių epicentras buvo San Markoso departamente, 156 km į vakarus nuo sostinės.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) savo ruožtu pranešė, kad drebėjimo stiprumas buvo 6,9 balo.

Požeminiai smūgiai buvo juntami beveik visoje šalyje, įskaitant sostinę, pranešė Gvatemalos nacionalinė nelaimių padarinių mažinimo koordinavimo agentūra.

„Pranešta apie nedidelę žalą, padarytą namams pietvakarinėse vietovėse, be to, kai kuriose šalies dalyse dingo elektra“, – nurodė agentūros atstovas Julio Sanchezas. Jis teigė, kad praėjus kelioms minutėms po pirmo smūgio Meksikoje buvo užfiksuotas pakartotinis 5,6 balo smūgis.

Pietvakariniame Gvatemalos San Sebastiano kaime sugriuvus senai bažnyčiai buvo sužeistas vienas žmogus, informavo agentūra.

Šalies prezidentas Jimmy Moralesas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Likite ramūs ir būkite budrūs dėl galimų pakartotinių smūgių.“

Gvatemala yra Karibų ir Šiaurės Amerikos plokščių sandūroje, todėl šaliai nuolat gresia požeminių smūgiai.

San Markosą žemės drebėjimai buvo sukrėtę 2012 ir 2014 metais; jie pareikalavo kelių dešimčių gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt