Pasaulyje

2017.06.14 09:56

Bangladeše smarkios liūtys ir nuošliaužos nusinešė mažiausiai 134 gyvybes

BNS 2017.06.14 09:56

Bangladešo pietryčiuose smarkios liūtys bei nuošliaužos pareikalavo mažiausiai 134 gyvybių, o daugelis aukų mirė miegodamos, purvo srautams palaidojus jų namus, antradienį pranešė pareigūnai.

Tarp šios nelaimės aukų yra ir trys mažamečiai vienos šeimos vaikai. Stichija šį regioną užklupo praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai jį nusiaubė atogrąžų audra „Mora“, sugriovusi stovyklas, kuriose glaudėsi tūkstančiai pabėgėlių rohinjų.

Policija įspėjo, kad aukų skaičius dar veikiausiai išaugs, gelbėtojams pasiekus Čitagongo kalnuose esančius atokius nuo stichijos nukentėjusios teritorijos rajonus, su kuriais yra nutrūkęs telefono ryšys ir susisiekimas.

Labiausiai nukentėjusio Rangamačio rajono administracijos vadovas Manzurulas Mannanas sakė, kad šioje kalnuotoje vietovėje žuvo mažiausiai 98 žmonės.

„Aukų skaičius dar tikriausiai didės“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Mažiausiai 30 žmonių žuvo kaimyniniame Čitagonge, o dar šeši – Bandarbane, nurodė pareigūnai ir pridūrė, kad apie 15 žmonių yra dingę ir būgštaujama, kad jie gali būti palaidoti nuošliaužos.

Reuters/Scanpix nuotr. Daugelis aukų buvo skurdžiai gyvenančių gentinių bendruomenių, įsikūrusių atokiame Rangamačio kalnų rajone. nariai. Šiame netoli Indijos sienos esančiame rajone nuošliaužos palaidojo šimtus namų. Vietos policijos viršininkas Sayedas Tariqulas Hasanas sakė, kad dauguma nuošliaužų nuslinko antradienį prieš aušrą. „Daugelis žmonių miegojo savo namuose ant šlaitų, kai nuslinko nuošliaužos“, – sakė jis. Policija ir vietos pareigūnai nurodė evakuotis tūkstančiams žmonių, gyvenančių kalnų papėdėje esančiuose lūšnynuose kaimyniniame Čitagonge, kur jau patvirtinta 30 žmonių žūtis. Prieš dešimtmetį šiame rajone didžiulei nuošliaužai palaidojus kaimą, žuvo mažiausiai 126 žmonės. Kaimyniniame Bandarbane per pastarąjį stichijos šėlsmą žuvo šeši žmonės, tarp jų trys vaikai. Gyventojus nuošliauža palaidojo, kai jie miegojo savo namuose. Pareigūnai labiausiai nukentėjusiuose rajonuose atidarė 18 laikinų prieglaudų, į kurias buvo perkelti 4 500 žmonių. „Nuolatinė baimė“ Nepaprastųjų situacijų valdymo departamento vadovas Reazas Ahmedas sakė, kad į stichijos nusiaubtą regioną buvo pasiųstos gelbėtojų komandos, tačiau kol kas jos nepavyko pasiekti visų nukentėjusių rajonų. „Kai liūtys liausis, pamatysime realią žalą ir visa jėga imsimės atstatymo darbų“, – pridūrė jis. Smarkios liūtys Bangladešo pietryčius užklupo praėjus dviem savaitėms po to, kai čia praūžė atogrąžų audra „Mora“, pareikalavusi mažiausiai aštuonių gyvybių ir smarkiai apgadinusi dešimtis tūkstančių namų. Rohinjų lyderis Mohammadas Anamas sakė, kad pastarosios liūtys dar pablogino gyvenimo sąlygas stovyklose, smarkiai nukentėjusiose nuo atogrąžų audros. „Dėl nuošliaužų pavojaus gyvename nuolatinėje baimėje“, – sakė jis AFP. Rohinjai yra savo valstybės neturinti etninė mažuma, kurios dauguma narių yra musulmonai. Maždaug 300 tūkst. rohinjų, dėl persekiojimo pabėgusių iš Mianmaro, yra įsikūrę stovyklose Bangladešo pietryčiuose. Smarkios liūtys merkė ir sostinę Daką bei svarbų Čitagongo uostamiestį, kur buvo smarkiai sutrikdytas eismas ir užlieti svarbūs keliai. Pirmadienį vakare Burigangos upėje Dakoje nuskendo maždaug 100 keleivių plukdęs keltas, pranešė policija, nurodžiusi, kad visiems žmonėms pavyko saugiai pasiekti krantą.