Pasaulyje

2017.06.13 23:06

JAV generalinis prokuroras neigia savo dalyvavimą Rusijai kišantis į prezidento rinkimus

Jungtinių Valstijų generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas antradienį kategoriškai neigė, kad jis bendrininkavo įtariamam Rusijos bandymui palenkti 2016 metų prezidento rinkimus šalies vadovo Donaldo Trumpo naudai.

„Niekada nesusitikau ir nesikalbėjau su jokiais rusais ar kitų valstybių pareigūnais, jeigu mes kalbame apie bet kokį bandymą kištis į bet kokią kampaniją ar rinkimus Jungtinėse Valstijose“, – JAV Senato Žvalgybos komitetui sakė J.Sessionsas.

„Teiginiai, kad aš dalyvavau bet kokiame sąmoksle, kad man buvo žinoma apie bet kokį sąmokslą su Rusija, kenkiančiam mano šaliai, kuriai aš garbingai tarnavau 35 metus, ar kenkiančiam mūsų demokratinio proceso vientisumui, tai yra pasibaisėtinas ir pasibjaurėtinas melas“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie įtarimus, kad jis turėjo neskelbtų susitikimų su Rusijos pareigūnais, kai patarinėjo D. Trumpo kampanijai, generalinis prokuroras priminė, jog anksčiau yra patvirtinęs informaciją apie du pernykščius susitikimus su Rusijos ambasadoriumi Vašingtone Sergejumi Kisliaku.

J. Sessionsas paneigė pranešimus apie trečią tokį susitikimą, esą įvykusį 2016 metų balandžio 27 dieną Vašingtone esančiame viešbutyje „Mayflower“.

„Mayflower“ viešbutyje privačiuose susitikimuose nedalyvavau ir neatsimenu, kad ten būčiau kalbėjęs su Rusijos pareigūnais“, – sakė jis.