Pasaulyje

2017.06.13 18:45

D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose priims Pietų Korėjos prezidentą

ELTA 2017.06.13 18:45

Vėliau šį mėnesį JAV prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose priims Pietų Korėjos prezidentą Moon Jae-Iną. Lyderiai kalbėsis apie Šiaurės Korėjos branduolinės programos, kurią Vašingtonas vadina „aiškia šiandienine grėsme“, pažabojimą, informuoja AFP.  

„Prezidentas D. Trumpas ir prezidentas Moon Jae-Inas per pokalbius birželio 29–30 dienomis aptars būdus, kaip toliau stiprinti tvirtą JAV ir Pietų Korėjos sąjungą“, – skelbiama Baltųjų rūmų pranešime.

Lyderiai „sieks skatinti bendradarbiavimą pasaulio ir ekonomikos klausimais“ ir taip pat su Šiaurės Korėja susijusiais klausimais, įskaitant pasipriešinimą augančiai Šiaurės Korėjos branduolinei ir raketų grėsmei“, – taip pat skelbiama Baltųjų rūmų pranešime.

Praėjusį mėnesį prisaikdintas Pietų Korėjos prezidentas anksčiau pasisakė už aktyvesnį dialogą su Šiaurės Korėja, kartu išlaikant spaudimą ir sankcijas. Jis dar teigė norįs nukrypti nuo dabartinės šalies politikos kurso ir palaikyti glaudesnius ryšius su Šiaurės Korėja, o, esant tinkamoms aplinkybėms, apsilankyti Pchenjane.