Pasaulyje

2017.06.13 09:35

A. Navalnui skirtas 30 parų areštas

Maskvos teismas operatyviai išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą ir Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui skyrė 30 parų areštą. 

Po pirmadienį Rusijoje surengtų protestų A. Navalnas pripažintas nusižengęs pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už „pakartotiną nustatytos susirinkimų, mitingų ir demonstracijų organizavimo arba vykdymo tvarkos pažeidimą“.

Tūkstančiai žmonių, tarp jų daug jaunimo, pirmadienį išėjo protestuoti prieš valdžios korupciją, reikalauti permainų, kad Rusija taptų demokratine valstybe.

Protestai surengti ne tik Maskvoje, bet ir kituose Rusijos miestuose. Per demonstracijas buvo suimta per pusantro tūkstančio asmenų.

A. Navalnas buvo sulaikytas savo namų laiptinėje protesto akcijai dar neprasidėjus. JAV ragina nedelsiant paleisti sulaikytuosius.

URM reiškia susirūpinimą

Lietuvos užsienio reikalų ministerija reiškia susirūpinimą dėl masinio taikių demonstrantų sulaikymo Maskvoje, Sankt Peterburge ir daugelyje kitų Rusijos Federacijos miestų.

„Ypač didelį Užsienio reikalų ministerijos nerimą kelia pranešimai apie tai, kad prieš taikius protestuotojus buvo naudojama jėga. Raginame Rusijos Federacijos valdžios institucijas nedelsiant išlaisvinti visus sulaikytuosius, nenaudoti jėgos prieš taikius protestuotojus  ir užtikrinti, kad Rusijos Federacijos piliečiams, siekiantiems įgyvendinti savo teisę į susirinkimų ir nuomonės reiškimo laisves, nebūtų trukdoma to daryti“, – teigiama ministerijos išplatintame pranešime.