Pasaulyje

2017.06.12 18:15

Turkijos vakarinę dalį ir Lesbo salą drebino 6,3 balo požeminiai smūgiai

BNS 2017.06.12 18:15

Egėjo jūroje prie Turkijos vakarinės pakrantės ir Graikijai priklausančios Lesbo salos įvyko 6,3 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Žemės drebėjimo epicentras buvo užregistruotas Egėjo jūroje už 11 kilometrų į pietus nuo Plomario gyvenvietės, esančios pietinėje Lesbo pakrantėje.

„Apgadinta pastatų – ir senų, ir naujų. Padaryta žala dabar vertinama“, – sakė Plomario meras Manolis Armenakas valstybinei televizijai ERT.

Drebėjimas buvo jaučiamas ir Turkijos Izmyro provincijos Karaburūno rajone, taip pat Atėnuose, Graikijoje. Kol kas pranešimų apie drebėjimo padarytą žalą Turkijoje nėra.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas trečiajame pagal dydį Turkijos mieste Izmyre sakė, kad požeminiai smūgiai buvo jaučiami miesto centre.

Turkija ir Graikija yra zonoje, kurioje susiduria tektoninės plokštės ir žemės drebėjimai yra dažni.

Šiais metais Turkijos vakarinėje Egėjo jūros pakrantėje jau buvo užregistruoti keli iki 5,5 balo stiprumo žemės drebėjimai, atgaivinę prisiminimus apie buvusias daug gyvybių nusinešusias katastrofas.

1999 metų rugpjūčio mėnesį netoli Izmito per daugiau nei 7 balų stiprumo žemės drebėjimą, labai nuniokojusį šį tankiai apgyvendintą šiaurės vakarinį šalies rajoną, žuvo daugiau nei 17 tūkst. žmonių.