Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.12 15:42

Dėl G-20 viršūnių susitikimo Vokietija įveda pasienio kontrolę

ELTA 2017.06.12 15:42

Dėl Hamburge vyksiančio G-20 viršūnių susitikimo Vokietija pirmadienį pradėjo savo sienų kontrolę. Taip tikimasi užkirsti kelią patekti į šalį galimiems smurtautojams, informuoja agentūra dpa.

Pasak Vokietijos vidaus reikalų ministerijos, pasienio kontrolė galios iki liepos 11 dienos ir, priklausomai nuo padėties, „vietos ir laiko atžvilgiu bus taikoma lanksčiai“. G-20 viršūnių konferencija, laikantis griežtų saugumo priemonių, vyks liepos 7 ir 8 dienomis.

„Man viršūnių susitikimo saugumas yra didžiausias prioritetas“, – sakė Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere`as. Kontrolė, pasak jo, suderinta su kaimyninėmis šalimis ir Europos Komisija. Šengeno sienų kodeksas numato tokios asmenų kontrolės galimybę esant tam tikroms aplinkybėms, pavyzdžiui, vykstant dideliems renginiams.

G-20 susitikime, be kitų, dalyvaus JAV ir Rusijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas. Į pagrindinį mitingą, kuriame bus protestuojama prieš susitikimą, liepos 8-ąją laukiama susirenkant per 100 000 demonstrantų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi