Pasaulyje

2017.06.11 23:24

Th. May pristatė naują Britanijos ministrų kabinetą

BNS 2017.06.11 23:24

Skaudų smūgį pirmalaikiuose rinkimuose patyrusi ir parlamentinę daugumą praradusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį pristatė savo naujojo ministrų kabineto sudėtį, kuri pakeista nedaug

Buvusį darbo ir pensijų sekretorių Damianą Greeną Th. May paskyrė savo pavaduotoju – pirmuoju valstybės sekretoriumi.

Buvusį D. Greeno postą perima iždo pirmasis sekretorius Davidas Gauke`as, o Bendruomenių Rūmų pirmininkas Davidas Lidingtonas tampa teisingumo sekretoriumi.

D. Lidingtonas pakeitė Liz Truss, kuri buvo kritikuojama dėl darbo teisingumo sekretoriaus poste ir kurią Th. May perkėlė į D. Gauke buvusį iždo pirmojo sekretoriaus postą.

Šie nedideli pertvarkymai laikomi Th. May silpnos pozicijos atspindžiu. Ministrė pirmininkė paskelbė pirmalaikius rinkimus, kurie įvyko ketvirtadienį, bet jos konservatoriai tik dramatiškai prarado daugumą parlamente.

Sveikatos sekretoriaus poste Th. May paliko Jeremy Huntą, nors jis buvo peikiamas dėl vadovavimo Nacionalinei sveikatos tarnybai.

Liamas Foxas lieka tarptautinės prekybos sekretorius. Šis postas buvo įsteigtas Britanijai pernai nusprendus išstoti iš Europos Sąjungos ir ieškant naujų partnerių už šio bloko ribų.

Dauningo gatvė penktadienį paskelbė, kad pagrindiniai ministrai nebus keičiami, įskaitant finansų ministrą Philipą Hammondą, nors prieš rinkimus spėliota, kad jis gali būti atleistas.

Užsienio reikalų ministro poste lieka Borisas Johnsonas, o „Brexit“ ministro poste – kitas euroskeptikas Davidas Davisas.

Th. May pernai vidaus reikalų ministro poste pakeitusi Amber Rudd taip pat išlaiko savo postą, kaip ir gynybos ministras Michaelas Fallonas.