Pasaulyje

2017.06.11 22:25

Rabato gatves užplūdo Rifo regioną remiantys protestuotojai

BNS2017.06.11 22:25

Tūkstančiai žmonių sekmadienį išėjo į Rabato gatves reikalauti, kad valdžia paleistų protestų judėjimo, kuris jau pusmetį krečia apleistą Maroko šiaurinį Rifo regioną, lyderius.

Demonstrantai žygiavo centrine Mohamedo VI gatve; jų eisena buvo nusidriekusi beveik kilometrą, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas. Protestuotojai skandavo „Paleiskit kalinius!“.

Šaltinis Vidaus reikalų ministerijoje sakė, kad dalyvių buvo 12–15 tūkstančių. Protestą organizavo kelios organizacijos, tarp jų – populiariausia Maroko islamistų grupė.

Toleruojama, bet nepripažinta organizacija „al Adl Wal Ihsane“ („Teisingumas ir labdara“) pareiškė, kad „istorinėje demonstracijoje“ dalyvavo milijonas žmonių.

Per pastarąsias dvi savaites Maroke, imantis griežtų priemonių prieš „al Hirak al Shaabi“ („Liaudies judėjimo“) protestus Rifo al Choseimos uostamiestyje buvo areštuota dešimtys žmonių.

30 žmonių buvo pasodinta į kalėjimus. Tarp jų yra gegužės 29 dieną areštuotas „al Hirak al Shaabi“ lyderis Nasseras Zefzafi.

Sekmadienio protesto dalyviai nešė N. Zefzafi portretus, prie protesto trumpam buvo prisidėję jo tėvas ir kitų areštuotų aktyvistų šeimos.

Demonstrantai taip pat mojavo Maroko berberų bendruomenės vėliavomis.

Rifo regioną socialiniai neramumai krečia nuo spalio mėnesio, kai šiukšlių mašinoje buvo mirtinai sutraiškytas 31 metų žuvų pardavėjas, protestavęs prieš ne sezonu sugautos kardžuvės konfiskavimą.

Teisingumo reikalavimai virto paprastų žmonių judėjimu ir darbo bei ekonominės plėtros reikalavimais, o N.Zefzafi iškilo kaip šio „Liaudies judėjimo“, kurio epicentras yra al Choseima, lyderis.

Sekmadienio protesto dalyviai taip pat reikalavo „laisvės, orumo ir socialinio teisingumo“.

Rifo santykiai su centrine valdžia Rabate jau seniai yra įtempti; šis regionas buvo Arabų pavasario įkvėptų, 2011 metų vasarį Maroke vykusių protestų centras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.