Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.10 15:12

Arabijos pusiasalyje nerimstant diplomatinei krizei, D. Trumpas griežtai kritikavo Katarą

ELTA 2017.06.10 15:12

Vis nerimstant tarp Kataro ir jo kaimynių įsiplieskusiai diplomatinei krizei, JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį apkaltino Kataro vadovybę ekstremizmo finansavimu ir pareikalavo nustoti tai daryti, praneša naujienų agentūra AFP.

Griežtas D. Trumpo įspėjimas užgožė vos prieš porą valandų JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono padarytą pareiškimą, kuriame jis, be kita ko, paragino Saudo Arabiją ir jos sąjungininkes sušvelninti Katarui taikomą „blokadą“.

Tačiau JAV pareigūnai tikino, kad tiek D. Trumpo, tiek R. Tillersono pasisakymų pagrindinė mintis – kad regiono šalys neturėtų leisti, jog jų skirtumai trukdytų kovoti su ekstremizmu.

Katare, nedidelėje dujų turtingoje šalyje, įsikūrusi pagrindinė JAV karinių oro pajėgų bazė Artimuosiuose Rytuose, todėl jis - vienas svarbiausių JAV vadovaujamos koalicijos, Irake ir Sirijoje kovojančios su grupuote „Islamo valstybė“ (IS), sąjungininkų.

Tačiau tarp jo ir kaimyninių arabų šalių įsiplieskė konfliktas, nes kaimynės Katarą kaltina finansuojant ekstremistines grupuotes. Kai kurios šių grupių esą susijusios su didžiausiu Saudo Arabijos priešu Iranu.

Kaimyninės šalys taip pat neigiamai vertina Kataro ryšius su Musulmonų brolijos judėjimu ir tai, kad jis remia visame arabų pasaulyje transliuojamo televizijos tinklo „Al-Jazeera“ finansavimą, nes jis suteikia platformą opozicionieriams.

Įtarimus, kad finansuoja terorizmą, Kataras vadina nepagrįstais. Šalis sulaukė paramos iš artimos sąjungininkės Turkijos, kuri sutiko pasiųsti savo pajėgas šiam Arabijos pusiasalio emyratui ginti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi