Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.09 22:01

JT: naujas derybų dėl Kipro suvienijimo ratas birželio 28 d. prasidės Ženevoje

ELTA 2017.06.09 22:01

Derybos dėl Kipro suvienijimo birželio 28 dieną bus atnaujintos Ženevoje. Jos kuriam laikui buvo įstrigusios kilus nesutarimams dėl derybų procedūrų, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos (JT), skelbia „Reuters“.

Derybos tarp graikiškosios Kipro dalies vadovo Nicos Anastasiades ir turkiškosios salos dalies lyderio Mustafa Akincio įstrigo praėjusį mėnesį, išsiskyrus jų nuomonėms dėl Ženevoje numatomos konferencijos, kurioje taip pat dalyvaus Didžioji Britanija, Turkija bei Graikija ir kurios metu bus aptariami Kipro saugumo klausimai, sąlygų.

Tačiau sekmadienį lyderiai Niujorke susitiko su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterres ir susitarė pratęsti derybas.

Abu lyderiai vėliau šį mėnesį vyks į Ženevą, penktadienį išplatintame pranešime informavo JT atstovas Stephane Dujarricas. Prie jų prisijungs Graikijos, Turkijos ir Didžiosios Britanijos atstovai, kurie bus šių derybų laiduotojai, ir Europos Sąjungos (ES) pasiuntiniai, kurie stebės, kaip vyksta derybų procesas.

Kipras į dvi dalis buvo padalytas po Turkijos invazijos į salą 1974-aisiais. Invaziją paskatino Graikijos inspiruotas karinis perversmas.

Saugumo klausimai, susiję su 30 tūkst. karių buvimu atskilusioje šiaurinėje salos dalyje, yra pagrindinis nesutarimų šaltinis. Kipro graikai mano, kad šių pajėgų buvimas saloje net ir po to, kai bus pasiektas susitarimas, jiems kels grėsmę, tuo tarpu Kipro turkai tvirtina, kad šios pajėgos - būtinos norint užtikrinti jų bendruomenės saugumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi