Pasaulyje

2017.06.09 15:40

Eurokomisaras: Silpnas derybų partneris komplikuotų „Brexit“ procesą

BNS 2017.06.09 15:40

Silpnas derybų partneris dar labiau komplikuotų derybas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, penktadienį įspėjo Bendrijos aukšto rango pareigūnas, britų premjerės Theresos May partijai po rinkimų praradus absoliučią daugumą parlamente.

„Mums reikia vyriausybės, galinčios veikti, galinčios derėtis dėl Britanijos išstojimo ... Britams reikia derėtis dėl savo išstojimo, bet su silpnu derybiniu partneriu kyla pavojus, kad derybos bus blogos abiem šalims“, – Vokietijos radijui sakė ES biudžeto komisaras Guentheris Oettingeris.

Britų ministrė pirmininkė pirmalaikius rinkimus sušaukė bandydama padidinti savo persvarą parlamente ir sustiprinti savo pozicijas prieš derybas dėl „Brexit“, bet jos rizikingas sumanymas davė įspūdingą priešingą rezultatą – ji negavo pakankamai vietų, kad galėtų formuoti konservatorių vyriausybę.

G. Oettingeris sakė, kad ES „yra pasirengusi“ deryboms dėl „Brexit“, „bet ateinančios kelios valandos ar dienos parodys, ar kita derybų šalis apskritai galės pradėti derybas, nes be vyriausybės derybų negali būti“.