Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.09 10:08

JT: IS reorganizuojasi ir vis labiau taikosi į Europą

ELTA 2017.06.09 10:08

„Islamo valstybės“ (IS) džihadistai po karinių nesėkmių Irake ir Sirijoje, anot aukšto rango Jungtinių Tautų (JT) pareigūno, reorganizuojasi ir kelia vis didesnį pavojų Europoje.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas politiniams reikalams Jeffrey Feltmanas ketvirtadienį kalbėdamas JT Saugumo Taryboje Niujorke priminė pastaruosius išpuolius Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Švedijoje ir Turkijoje, informuoja agentūra AFP.

Per praėjusius 16 mėnesių būta mažiau IS žinučių socialinėje žiniasklaidoje, sakė J. Feltmanas. Tačiau ekstremistų propagandą esą renka ir skleidžia džihadistų šalininkai už konflikto teritorijų Irako ir Sirijos. Per tą patį laiką sumažėjo ir IS kovotojų bei dalinių skaičius. Tačiau dabar „didelę grėsmę tarptautinei taikai“ kovotojų sugrįžimas iš kovos zonų ir jų persigrupavimas.

Be to, IS ir toliau kiekvieną mėnesį gauna dešimtis milijonų dolerių pajamų. Tai lėšos iš naftos pardavimų, reketo, išpirkų, prekybos antikvariniais daiktais ir kalnakasybos IS kontroliuojamose teritorijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi