Pasaulyje

2017.06.08 14:45

Izraelis siekia pastatyti dar 1 500 būstų žydų naujakuriams

BNS 2017.06.08 14:45

Izraelis siekia pastatyti dar 1 500 būstų žydų nausėdijose okupuotame Vakarų Krante, ketvirtadienį paskelbė izraeliečių nevyriausybinė organizacija „Peace Now“.

Tai jau antras toks pranešimas per pastarąją savaitę. Šią savaitę pasistūmėta su planais dėl daugiau kaip 3 tūkst. būstų, naujienų agentūrai AFP sakė organizacijos, stebinčios šioje palestiniečių teritorijoje esančių nausėdijų plėtrą, atstovė.

Antradienį Izraelis pastūmėjo į priekį planus dėl 1 500 būstų, su galimybe pridėti dar maždaug 900 būstų, nurodė „Peace Now“. Organizacija pridūrė, kad tuos 900 būstų trečiadienį patvirtino Izraelio gynybos ministerijos planavimo komitetas.

Trečiadienį vakare komitetas atskirai pritarė planams pastatyti 688 būstus. Šis sprendimas žymi 60 dienų viešo svarstymo laikotarpio, kai galima teikti prieštaravimus, pradžią.

Hagit Ofran iš „Peace Now“ AFP sakė, kad pastarąją savaitę buvo pritarta iš viso 3 178 būstų statyboms.

Šie planai yra įvairių įgyvendinimo stadijų; statybos planuojamos keliose nausėdijose visame Vakarų Krante.

Izraelio pareigūnai kol kas neatsakė į prašymus pakomentuoti.

Nausėdijose Vakarų Krante, įskaitant aneksuotą Rytų Jeruzalę, gyvena daugiau kaip 600 tūkst. izraeliečių. Šios gyvenvietės yra laikomos didele kliūtimi taikai tarp Izraelio ir palestiniečių.