Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.08 13:00

Nyderlandai atmetė Austrijos prašymą iškelti bylą ultradešiniųjų politikui G. Wildersui

BNS 2017.06.08 13:00

Olandų prokurorai atmetė Austrijos prašymą iškelti bylą parlamento nariui Geertui Wildersui už numanomus kurstančius pareiškimus apie islamą, išsakytus prieš dvejus metus per vizitą Vienoje, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Austrija paprašė olandų teisinės pagalbos po 2015 metų kovą per Austrijos ultradešiniosios Laisvės partijos (FPOe) suvažiavimą G. Wilderso pasakytos kalbos.

„Kitaip negu Austrijoje, už religijos arba religinės bendruomenės įžeidimą bausmės įstatymai nenumato“, – sakoma prokuratūros pranešime. Dokumente nurodoma, kad veiksmų būtų galima imtis tik tuo atveju, jeigu kurstantys pareiškimai būtų nukreipti prieš kurią nors konkrečią tą religiją išpažįstančių asmenų grupę.

„Dėl to Olandijos prokurorai atmetė Austrijos prašymą“, – informavo prokuratūra.

Prokurorai konstatavo, kad „kai kurie asmenys galėjo būti įžeisti tų pareiškimų. Tačiau tai yra atskiras klausimas, ir dėl jo negali būti pradėtas teisinis persekiojimas“.

Kaip praneša olandų žiniasklaida, G. Wildersas sakė klausytojams, kad „islamas yra karo ir neapykantos ideologija“ ir kad ši religija „ragina žmones tapti teroristais – Koranas dėl to nepalieka jokių abejonių“.

Dėl šios kalbos viena Austrijos musulmonų organizacija pateikė skundą prieš G.Wildersą dėl neapykantos kurstymo.

Į prokuratūros sprendimą G. Wildersas trečiadienį sureagavo „Twitter“ žinute: „Gerai. Vienintelis teisingas sprendimas. Būtina galimybė sakyti tiesą, ypač apie islamą!“

Nyderlandų teismas šį politiką gruodį pripažino kaltu dėl diskriminacijos, bet išteisino pagal kaltinimus dėl neapykantos kalbų, susijusius su G. Wilderso 2014 metais per rinkimų kampanijos renginį išsakytais komentarais apie Olandijoje gyvenančius marokiečius.

Jis anksčiau yra prilyginęs Koraną Adolfo Hitlerio manifestui „Mein Kampf“ (Mano kova) ir ragino jį uždrausti. Jo Laisvės partija (PVV) žadėjo, kad laimėjusi rinkimus uždarytų Nyderlanduose visas mečetes ir islamiškas mokyklas.

Vis dėlto išankstinės prognozės, kad PVV laimė šių metų kovą vykusius rinkimus, nepasiteisino, nors ši partija liko antra ir savo deputatų skaičių padidino nuo 12 iki 20.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi