Pasaulyje

2017.06.08 11:17

Senatas apklaus buvusį FTB vadovą dėl D. Trumpo ryšių su Rusija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.08 11:17

Ketvirtadienio vakarą prezidento Donaldo Trumpo atleistas Federalinių tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey bus iškviestas į Senato žvalgybos komitetą ir apklaustas dėl prezidento administracijos ryšių su Rusija.

Buvęs FTB direktorius jau paskelbė įžanginius komentarus, kuriuos jis perskaitys Senato žvalgybos komiteto nariams. Šiame tekste jis mini tai, kad D. Trumpas , prieš jį atleisdamas, siekė jo lojalumo ir ragino nutraukti skandalingai išgarsėjusio nacionalinio saugumo patarėjo Michaelo Flynno ryšių su Rusija tyrimą. 

Trečiadienį Senato komitete apie šiuos reikalus buvo paklaustas laikinasis FTB vadovas, Nacionalinės žvalgybos ir saugumo vadovai, bet jie visi atsisakė viešame posėdyje komentuoti bet kokius su prezidentu D. Trumpu aptartus reikalus. Visi jie pareiškė, kad niekas ir niekada jų nevertė daryti ką nors neteisėto.

J. Comey liudijimai gali būti gerokai atviresni, nes jis pripažino užsirašęs visus pokalbius su D. Trumpu, o jų per porą mėnesių jų buvo devyni. Pavyzdžiui, prezidentas Barckas Obama per trejus metus su J. Comey bendravo tik tris kartus.

Alyvos į ugnį įpylė ir buvusio Centrinės žvalgybos vadovo Jameso Clapperio komentarai, kad skandalas, susijęs su neįtikėtinai aktyviomis Rusijos pastangomis padėti D. Trumpo rinkimų kampanijai, gerokai didesnis už Votergeito skandalą, dėl kurio atsistatydino prezidentas Richardas Nixonas.