Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.08 11:12

Mianmare rastas sudužęs kariuomenės lėktuvas ir kelių žuvusiųjų kūnai

BNS 2017.06.08 11:12

Mianmaro kariuomenė ketvirtadienį paskelbė Andamanų jūroje radusi dingusio Mianmaro karinio lėktuvo, skraidinusio apie 120 žmonių, nuolaužas ir keletą keleivių kūnų.

„Radome lėktuvą ir kelių žuvusiųjų kūnus šį rytą apie 8 val. 25 min. vietos (4 val. 55 min. Lietuvos) laiku“, – naujienų agentūrai AFP sakė kariuomenės atstovas.

Šalies kariuomenės vado štabas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad lėktuvo nuolaužas karinio jūrų laivyno paieškų komanda aptiko ketvirtadienį jūroje netoli pietinio Launglono miesto.

Trečiadienį dingusio, iš pietinio Mjeiko miesto į Jangoną skridusio orlaivio ieškojo devyni laivai ir trys oro pajėgų lėktuvai.

Pateikiami skirtingi duomenys apie nelaimę patyrusiu lėktuvu skridusių žmonių skaičių. Remiantis naujausia informacija, orlaiviu skrido 122 asmenys.

Daugiau kaip pusė keleivių buvo karių artimieji, tarp jų – 15 vaikų. Taip pat skrido 35 kariai ir 14 įgulos narių, sakoma kariuomenės vado biuro pranešime.

„Kai kurie jų skrido pasitikrinti sveikatą ir (ruošėsi) lankyti mokyklą“, – sakė kariuomenės atstovas.

Mianmare prasidėjo musonų sezonas, tačiau pranešama, kad tame regione oro sąlygos buvo geros, audrų neužfiksuota.

Šaltiniai AFP pranešė, kad lėktuvo nuolaužos buvo aptiktos jūroje netoli Davėjaus miesto. Šis uostamiestis yra maždaug valanda skrydžio į pietryčius nuo Mianmaro sostinės Jangono.

Remiantis kariuomenės vado atstovo pranešimu, ryšys su orlaiviu nutrūko trečiadienį apie 13 val. 35 min. vietos (10 val. 5 min. Lietuvos) laiku, praėjus maždaug pusvalandžiui po pakilimo.

Kariuomenė nurodė, kad Kinijoje pagamintą keturių variklių turbosraigtinį lėktuvą Y-8F-200, sovietinio „Antonov An-12“ kopiją, pilotavo pulkininkas leitenantas Nyeinas Chanas. Pranešama, kad jis turėjo per 3 tūkst. valandų skrydžių praktikos.

Lėktuvas buvo pradėtas eksploatuoti praėjusių metų kovą ir nuo to laiko ore praleido 809 valandas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi