Pasaulyje

2017.06.07 20:38

Iranas dėl išpuolių Teherane kaltina Saudo Arabiją

ELTA 2017.06.07 20:38

Islamo revoliucijos sargybinių korpusas (IRSK) pareiškė, kad išpuolius prieš Irano parlamentą ir ajatolos Khomeini mauzoliejų Teherane, per kuriuos žuvo mažiausiai 12 žmonių, suorganizavo Saudo Arabija, praneša BBC.

„Visuomenė labai sunerimusi dėl teroro akto, kuris įvykdytas praėjus tik savaitei po JAV prezidento Donald Trump susitikimo su vienos iš reakcingų regiono valstybių lyderiu“, – sakoma IRSK pareiškime.

„Tas faktas, kad „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už išpuolius, įrodo, kad jie (Saudo Arabija) prisidėjo prie šios žiaurios atakos“, – pažymima elitinės formuotės, įtrauktos į Irano ginkluotųjų pajėgų sudėtį, pareiškime.

Trečiadienio rytą grupė žmonių moteriškais drabužiais paleido ugnį Irano parlamente. Tuo pat metu buvo užpultas ajatolos Khomeini mauzoliejus, esantis už 20 kilometrų nuo parlamento.

Per du suderintus išpuolius mažiausiai 12 žmonių žuvo, o dar 39 buvo sužeisti.

Irano pareigūnai taip pat pranešė, kad jiems pavyko užkirsti kelią trečiai atakai.

IS džihadistai ne kartą grasino Iranui atakomis. Kovo mėnesį sunitų ekstremistinė grupuotė paskelbė vaizdo įrašą persų kalba, kuriame pagrasino užkariauti Iraną ir „grąžinti jį sunitams musulmonams“. Kaip ir kitos sunitų ekstremistinės grupuotės, IS laiko šiitus bedieviais ir reguliariai vykdo išpuolius prieš juos.