Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.07 15:12

Per dvigubą išpuolį Teherane žuvo 12 žmonių, dešimtys sužeisti

BNS, DELFI.lt 2017.06.07 15:12

Ginkluotiems užpuolikams trečiadienį įsiveržus į Irano parlamentą ir šios šalies islamo revoliucijos lyderio Ruhollah Khomeini mauzoliejų, žuvo mažiausiai 12 žmonių, dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida. Mauzoliejuje ir parlamente mirtininkai taip pat detonavo bombas. Mauzoliejuje įvykdyti mažiausiai du mirtininkų sprogdinimai. Atsakomybę už šiuos išpuolius prisiėmė teroristinė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).

Pareigūnai nutraukė apsiaustį ir nukovė keturis teroristus.

Anksčiau trečiadienį į mauzoliejaus teritoriją įsiveržė trys ar keturi ginkluoti užpuolikai, o viena moteris susisprogdino prie pastato.

Per šią ataką žuvo mauzoliejaus sodininkas.

Išpuolis mauzoliejuje surengtas tuo pačiu metu, kai keli užpuolikai atakavo sostinės centre esantį parlamento kompleksą, o vienas iš jų irgi susisprogdino.

Per abi atakas žuvo mažiausiai trys žmonės, tarp jų parlamento apsaugininkas; dar keli asmenys buvo sužeisti.

Vienas Irano parlamento užpuolikų trečiadienį, tebesitęsiant apsiausčiai, susisprogdino ketvirtajame komplekso aukšte, pranešė valstybinis transliuotojas IRIB.

Reuters/Scanpix nuotr.

Skirtingos versijos

Kol kas įvykio aplinkybės neaiškios: kai kurios vietos naujienų agentūros pranešė, kad situacija jau kontroliuojama, o kituose pranešimuose sakoma, kad šaudynės tebesitęsia ir kad iš užpultų pastatų niekas neišleidžiamas.

ISNA pranešė, kad šauliai jau apsupti, tačiau pareigūnai dar jų nesuėmė.

Agentūros pranešime sakoma, kad per šį išpuolį žuvo vienas žmogus, bet neaišku, ar turimas omenyje mirtininkas sprogdintojas.

Naujienų agentūra ILNA sakė, kad per šaudymą mauzoliejuje penki žmonės buvo sužeisti.

Šis išpuolis buvo surengtas tuo pačiu metu, kai sostinės centre trys ginkluoti užpuolikai įsiveržė į parlamento pastatą; kilus susišaudymui buvo sužeisti keli žmonės, nurodė valstybinė žiniasklaida. Manoma, kad abi atakos gali būti koordinuotos.

Vienas parlamento narys sakė valstybiniam transliuotojui IRIB, kad parlamento komplekse Teherano centre siautėjo trys užpuolikai, ginkluoti šautuvais ir pistoletu.

Naujienų agentūros ISNA ir „Fars“ paskelbė, kad pašauti trys žmonės, tarp jų mažiausiai vienas apsaugininkas.

IRIB ir „Fars“ praneša, kad ginkluotas vyras įžengė į mauzoliejų sostinės pietuose, maždaug už 20 km nuo parlamento pastato. Nurodoma, kad ten buvo sužeisti keli žmonės.

#BREAKING: Reports said some people held hostage in #Iran 's parliament; fire exchanges going on

Atsakomybę už išpuolius prisiėmė „Islamo valstybė“

Kaip pranešė naujienų portalas meduza.io, atsakomybę už šiuos išpuolius prisiėmė teroristinė grupuotė „Islamo valstybė“. Apie tai praneša Irano agentūra „Fars“.

Šiitiškame Irane išpuolių ne kartą yra surengę sunitai džihadistai, bet šios šalies pagrindiniai miestai atakų paprastai išvengdavo. Iranas šiuo metu atlieka svarbų vaidmenį kovoje du džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) ir kitomis sukilėlių grupėmis Sirijoje ir Irake.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi