Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.07 14:24

CNN: Kataro krizę sukėlė rusų programišių paskelbtos melagingos žinios

ELTA 2017.06.07 14:24

Diplomatinę Kataro krizę, anot amerikiečių žiniasklaidos, sukėlė rusų programišių inicijuota melagingos informacijos kampanija. Rusų programišiai valstybinėje Kataro naujienų agentūroje paliko „melagingą“ medžiagą, kuri paskatino Saudo Arabiją ir kelias kitas šalis nutraukti diplomatinius santykius su Kataru, pranešė stotis CNN, remdamasi JAV žvalgybos darbuotojais. Maskva atmetė kaltinimus, jog rusai įsilaužė į Kataro naujienų agentūrą.

„Gaila, kad nuolat reikia reaguoti į tokias „banalybes“, agentūrai „Interfax“ sakė prezidento Vladimiro Putino patarėjas kibernetinio saugumo klausimais Andrejus Kručkinas. Anot jo, yra „nulis įrodymų“, kad tai padarė Rusija, informuoja agentūra AFP.

„Deja, jie (amerikiečiai) nesugalvoja nieko nauja ir todėl nesvarbu, kas nutinka, kalba apie programišius“, – sakė A. Kručkinas.

Anot CNN, Kataro vyriausybė nurodė, kad gegužės 23-iąją buvo paskelbta melaginga informacija apie Kataro vadovybę, kuri atrodė palanki Iranui ir Izraeliui. Be to, joje buvo abejojama, ar JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali išsilaikyti poste.

Kataro užsienio reikalų ministras šeichas Mohammedas Bin Abdulrahman al-Thanas CNN sakė, kad JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) patvirtino programišių išpuolį ir „melagingų žinių“ istoriją. „Kokie bebuvo kaltinimai, jie remiasi melaginga informacija“, – sakė jis.

Jei kaltinimai Rusijai pasitvirtins, tai rodys, kad Maskva siekia sužlugdyti JAV užsienio politiką. Anot amerikiečių tyrėjų, Rusija programišių ataka norėjo pakurstyti įtampą tarp JAV ir jų sąjungininkių. 

Saudo Arabija ir jos sąjungininkės Bahreinas, Egiptas ir Jungtiniai Arabų Emyratai pirmadienį netikėtai nutraukė diplomatinius santykius su Kataru. Tai, be kita ko, buvo argumentuojama Dohos ryšiais su „teroristinėmis organizacijomis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi