Pasaulyje

2017.06.06 16:10

R. Tillersonas: D. Trumpas nori atkurti ryšius su Maskva

BNS2017.06.06 16:10

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo šalies diplomatijos vadovui liepė ignoruoti Vašingtone tvyrančią įtampą dėl Rusijos ir siekti atnaujinti santykius su Maskva, antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

R. Tillersonas buvo paklaustas, ar jis nebijąs, kad po to, kai ketvirtadienį Kongrese parodymus duos buvęs Federalinių tyrimų biuro (FTB) vadovas Jamesas Comey, JAV administracija bus nušalinta dėl galimų prezidento rinkimų kampanijos ryšių su Maskva.

„Prezidentas aiškiai man pasakė: „Neleisk, kad tai, kas vyksta čia, politikoje, užkirstų tau kelią daryti, ką privalai daryti dėl šitų santykių“, – žurnalistams Naujojoje Zelandijoje sakė R. Tillersonas.

J. Comey parodymai bus pirmieji vieši jo komentarai nuo praėjusio mėnesio, kai D. Trumpas netikėtai jį atleido iš FTB direktoriaus pareigų. Šis jo susitikimas su Kongreso nariais kelia grėsmę ir skandalų lydimam prezidentui.

J. Comey buvo atleistas jau įsibėgėjus FTB tyrimui dėl galimų D. Trumpo kampanijos komandos ir Rusijos ryšių. JAV žvalgyba mano, kad Maskva siekė pakreipti prezidento rinkimus respublikono naudai.

R. Tillersonas atsisakė komentuoti tyrimus dėl ryšių su Rusija. Jis tvirtino „tikrai ... nesąs įsipainiojęs į jokias kitas problemas“.

„Prezidentas labai aiškiai man pasakė, kad Rusija yra svarbus pasaulinis žaidėjas, o šiuo metu mūsų santykiai su Rusija yra labai žemo lygmens ir vis prastėja“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

„Taigi, prezidentas paprašė manęs pradėti naują ryšių su Rusija užmezgimo procesą, kad stabilizuotume tuos santykius, kad jie dar labiau nepablogėtų“, – sakė jis.

R. Tillersonas sakė, kad D. Trumpas prašė „nustatyti bendrų interesų sritis, kuriose mes galbūt galime sukurti kažkokį pasitikėjimo lygį; kad būtų sričių, kuriose galėtume bendradarbiauti“.

„Ir šiuo metu šis procesas vyksta“, – teigė diplomatijos vadovas.

„Jis gana aiškiai man pasakė veikti bet kokiu greičiu ir bet kokiose srityse, kuriose galėtume padaryti pažangą“, – pridūrė jis.

R. Tillersonas antradienį vieši Naujojoje Zelandijoje, kur susitiko su šalies premjeru Billu Englishu ir užsienio reikalų ministru Gerry Brownlee. Anksčiau jis lankėsi Australijoje ir Singapūre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt