Pasaulyje

2017.06.06 14:02

JT dėl 163 civilių nužudymo Irake kaltina IS

ELTA 2017.06.06 14:02

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių vadovas antradienį apkaltino „Islamo valstybę“ (IS) dėl 163 civilių, mėginusių birželio 1-ąją pabėgti iš Vakarų Mosulo, nužudymo, informuoja naujienų agentūra AFP.

„IS ir kitų teroristinių grupuočių žiaurumas, regis, neturi ribų. Vakar mano personalas pranešė, kad nužudytų Irako vyrų, moterų ir vaikų kūnai tebeguli Vakarų Mosulo Al Širos rajono gatvėse. IS nušovė ir nužudė mažiausiai 163 žmones, norėdami sulaikyti juos, kad nepabėgtų iš miesto. Mano personalas taip pat sulaukė pranešimų apie iš šio rajono dingusius žmones“, – sakė JT žmogaus teisių vadovas Zeidas Ra`ad Al Husseinas.

Z. R. Al Husseino atstovo teigimu, manoma, kad žudynės vykdytos birželio 1-ąją dieną.

IS Mosulo miestą užėmė 2014 metais, o pernai spalį Irako pajėgos pradėjo operaciją dėl šio miesto susigrąžinimo. Vykdomas puolimas privertė šimtus tūkstančių gyventojų palikti savo namus ir bėgti.

Gegužės pabaigoje JT įspėjo, kad IS kontroliuojamose miesto teritorijose gali būti įstrigę apie 200 tūkst. civilių, susiduriančių su maisto, vandens ir vaistų trūkumu bei mirtinu mieste vykstančio mūšio pavojumi.