Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.06 14:35

JAV remiamos pajėgos įžengė į Raką Sirijoje

LRT.lt, BNS 2017.06.06 14:35

Sirijos demokratinės pajėgos (SDF), sudarytos iš arabų ir kurdų kovotojų bei remiamos JAV, antradienį įžengė į Rakos miesto, kuris yra pagrindinė „Islamo valstybės“ tvirtovė Sirijoje, rytinę dalį, pranešė SDF vadas Rojda Felatas.

„Mūsų pajėgos įžengė į Mechlebo rajoną, kuris yra miesto rytuose“, – kalbėdamas su AFP patikslino R. Felatas.

Padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) patvirtino, kad SDF įžengė į šią miesto dalį ir čia užėmė keletą pastatų.   

Kiek anksčiau SDF pranešė priartėjusios prie Rakos miesto ir pradedančios naują savo operacijos etapą, siekiant atkovoti Rakos miestą iš „Islamo valstybės“.

„Šiandien skelbiame didingo mūšio dėl Rakos miesto, vadinamosios terorizmo ir teroristų sostinės, išvadavimo pradžią“, – Hazimos kaime, esančiame į šiaurę nuo Rakos, žurnalistams sakė SDF atstovas Talalas Sello.

JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos remiamos SDF prieš kelis mėnesius pradėjo džihadistų apsuptį Rakoje – pagrindiniame jų užimtame mieste Sirijos teritorijoje.

Antradienio rytą arabų ir kurdų aljansas atakavo miestą iš šiaurės, vakarų ir rytų, nurodė T. Sello.

„Su tarptautinės koalicijos karo lėktuvais ir naujausio modelio ginklais, kuriais ji mus aprūpino, atimsime iš „Daesh“ Raką“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP, pavartodamas arabišką „Islamo valstybės“ akronimą.

Jis paprašė mieste esančių civilių laikytis atokiau nuo IS pozicijų bei fronto linijų.

SDF priartėjus prie miesto, padaugėjo ir pranešimų apie civilius, žuvusius per antskrydžius.

Pirmadienį SOHR informavo, kad per koalicijos surengtą bombardavimą žuvo 21 civilis. Tie žmonės bandė valtimi Eufrato upe pabėgti iš Rakos.

Tuo pačiu maršrutu naudojosi ir IS kovotojai, nurodė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Nuo konflikto pradžios 2011 metais Sirijoje žuvo daugiau nei 320 tūkst. žmonių, o keli milijonai sirų buvo priversti palikti savo namus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi