Pasaulyje

2017.06.06 10:10

Čekija nebepriims pabėgėlių

ELTA2017.06.06 10:10

Čekijos vyriausybė pirmadienį nusprendė nebepriimti pabėgėlių iš Graikijos ar Italijos pagal Europos Sąjungos (ES) kvotas. Tai po kabineto posėdžio pranešė vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Vyriausybė kvotų sistemą pavadino „disfunkcine“. Be to, atitinkamas sprendimas priimtas atsižvelgiant į pablogėjusią saugumo padėtį, sakė ministras, turėdamas omenyje pastarąjį teroristinį išpuolį Londone.

Čekijos vidaus reikalų ministerija, pasak M. Chovaneco, dabar ruošis gynybai prieš galimą procesą, kurį Europos Komisija gali pradėti prieš šalį dėl įpareigojimų nesilaikymo. ES vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopulas praėjusiomis savaitėmis ragino ES šalis laikytis savo įsipareigojimų.

Remiantis kvotomis, Čekija iki 2017 metų rugsėjo turėjo priimti apie 1 600 pabėgėlių, tačiau iš vadinamosios perkėlimo programos iki šiol priėmė tik dvylika.

Čekijos vyriausybė nuo pat pradžių buvo nusiteikusi kritiškai bet kokių pabėgėlių kvotų atžvilgiu. Ji argumentavo, kad kvotos nėra sprendimas, nes neįmanoma pabėgėlių sulaikyti Čekijoje: jie nori vykti toliau į Vokietiją ir prašytis čia prieglobsčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.