Pasaulyje

2017.06.06 09:34

Lietuvis kartu su kolegomis iš viso pasaulio diegs elektrą Himalajų kalnuose

LRT.lt2017.06.06 09:34

Liepos mėnesį vyks socialinė ekspedicija, kurios metu bus diegiama elektros energija atokiuose Himalajų kaimuose. Ekspedicijoje dalyvaus 20 dalyvių iš viso pasaulio, taip pat ir atstovas iš Lietuvos – Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers“ organizacijos narys Aurimas Viržintas.

Šiandien pasaulyje yra daugiau nei 1,2 mlrd. žmonių, gyvenančių be elektros energijos. Atokiose Himalajų kalnų gyvenvietėse, 4 kilometrų aukštyje, gyvenantys žmonės ne tik neturi mums įprastos šviesos, jie maistą ruošia degindami žibalą ir nuodingas anglis. „Global Himalayan“ ekspedicija rado sprendimą, kaip jiems padėti, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

20 entuziastų yra pasiryžę ant kupros į kalnus atnešti visą reikiamą įrangą ir įrengti saulės baterijas. 

„Šis sprendimas ne tik leis tiekti švarią ir tvarią energiją, bet ir negrįžtamai pakeis vietinių gyvenimą. Pirmaisiais ekspedicijos metais elektros tinklas jau buvo įdiegtas dešimtyje atokių vietovių, kuriose gyvena daugiau nei 2 tūkst. gyventojų“, ─ sako vienintelis ekspedicijoje dalyvaujantis lietuvis. 

Kilnios misijos retai kada įvyksta be tvirtos finansinės paramos. Tad A. Viržintas pasakoja susisiekęs su daugiau nei šimtu Lietuvos įmonių ir kviečiantis jas prisijungti prie šio socialinės atsakomybės projekto. 

„Norintys prisidėti prie šios misijos turi visišką laisvę – rėmimo suma gali siekti nuo šimto iki kelių tūkstančių eurų. Už šiuos pinigus pirksime saulės baterijas ir kitas ekspedicijai reikalingas priemones“, ─ teigia A. Viržintas. 

Pasak Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto vadovo Gintaro Adžgausko, tokia iniciatyva yra labai reikalinga. 

„Tikiu šios misijos svarba ir džiaugiuosi, kad atsirado entuziastų, pasiryžusių ją įgyvendinti“, ─ sako G. Adžgauskas. 

Pasaulio ekonomikos forumo publikuojamas vaizdo įrašas: 

„National Geographic“ filmo pristatymas: