Pasaulyje

2017.06.06 09:13

Apklausa: didžiausiomis priešėmis Rusija vis dar laiko JAV ir Ukrainą

ELTA2017.06.06 09:13

Ryšių su Kremliumi neturintis viešosios nuomonės tyrimo centras „Levada Center“ paprašė rusų įvardyti jų šalies atžvilgiu priešiškas kelias šalis. Didžiausiomis priešėmis, anot apklausos, rusai tebelaiko JAV ir Ukrainą. Toje pačioje apklausoje draugiškiausiomis šalimis rusai įvardijo Kiniją, Baltarusiją ir Kazachstaną, praneša Rusijos žiniasklaida.

69 proc. respondentų Rusijos atžvilgiu labiausiai priešiška šalimi įvardijo JAV, 50 proc. – Ukrainą ir Vokietiją, 24 proc. paminėjo Latviją ir Lietuvą.

Šiek tiek daugiau nei pusė rusų (54 proc.) Rusijos ir JAV santykiuose nemato jokių santykių gerėjimo ženklų. 17 proc. žmonių mano, kad dvišaliai santykiai su JAV pablogėjo pastaraisiais metais, tuo tarpu 21 proc. sakė, kad santykiai tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų pagerėjo.

Tyrėjams paklausus Rusijos visuomenės, ar, jų manymu, Rusija yra atskirta nuo tarptautinės bendruomenės, 46 proc. atsakė teigiamai.

Respondentai didžiausiomis Rusijos sąjungininkėmis laiko Baltarusiją (46 proc.), Kiniją (39 proc.) ir Kazachstaną (34 proc.). Kitos, respondentų manymu, draugiškos šalys yra Sirija, Indija, Kuba, Armėnija, Tadžikistanas, Azerbaidžanas ir Uzbekistanas.