Pasaulyje

2017.06.06 08:31

Vokietija perkels karo aviaciją iš Turkijos į Jordaniją

Nesutarimai tarp Turkijos ir Vokietijos gilėja, todėl vokiečiai nusprendė perkelti savo karo aviaciją, dislokuotą Indžirliko karo bazėje Turkijos pietuose, į Jordaniją.

Į Turkiją nuvykusiam Vokietijos užsienio reikalų ministrui Sigmarui Gabrieliui nepavyko išspręsti šio klausimo ir jis pripažino, kad vienintelė išeitis –  vokiečių kariškius ir jų lėktuvus, prisidedančius prie amerikiečių antiteroristinės koalicijos, perkelti į Jordaniją. Turkija neleido vokiečių delegacijai aplankyti savo kareivių Indžirkile, nes, kaip pripažino su S. Gabrieliu susitikęs Turkijos užsienio reikalų ministras Mevultas Cavusoglu, tai dabar neįmanoma dėl Vokietijos pozicijos Turkijos atžvilgiu.

Turkijos valdžia kaltina Vokietiją neišduodant kelių šimtų aukštų karinių ir diplomatinių turkų pareigūnų, kurie pasiprašė prieglobsčio žinodami, kokio masto valymus po pučo dabar vykdo prezidento Recepo Tayyipo Erdogano valdžia. Ankara vadina visus šiuos žmones teroristais, bet vokiečiai primena, kad ekstradicijos klausimus gali spręsti tik teismai.