Pasaulyje

2017.06.06 08:03

Dėl arabų šalių krizės gali sutrikti pasirengimas 2022-ųjų futbolo čempionatui

Specialistai sako, jog diplomatinė krizė Persijos įlankoje gali paveikti aviacijos ir statybų sektorius bei futbolą. Naftos kainos dėl šio konflikto ėmė sparčiai kilti.

Kataro avialinijų lėktuvai nuo šiol nebegalės skraidyti virš Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto, Jemeno bei kitų kaimyninių šalių. Tai gali stipriai pakeisti aviacijos rinką, nes Doha yra viena svarbiausių jungčių tarp Europos ir Azijos.

Dabar Kataro oro vežėjo maršrutai pailgės keliomis valandos ir brangs, nes bus sudeginama daugiau degalų, todėl manoma, kad šios avialinijos visiškai praras populiarumą.

Be to, Kataras organizuoja 2022-ųjų Pasaulio futbolo čempionatą, kuriam šiuo metu statomi stadionai, viešbučiai bei kiti objektai. Didžioji dalis statybinių medžiagų atkeliauja iš Saudo Arabijos, todėl spėjama, kad jei krizė nebus greitai išspręsta, statybos gali sustoti ir šalis nespės laiku tinkamai pasiruošti čempionatui.

Diplomatiniai ir ekonominiai santykiai su Kataru nutraukti, nes Saudo Arabija ir kai kurios kitos valstybės kaltina Dohą terorizmo kurstymu ir siekiu destabilizuoti regioną.

Tuo metu Kuveito emyras ėmėsi tarpininkauti sprendžiant Saudo Arabijos ir jos politikos rėmėjų konfliktą su Kataru.

Tai ne pirmas toks konfliktas tarp Persijos įlankos šalių, o Jungtinės Valstijos, turinčios didelę karo bazę Katare, mano, kad aistras galiausiai pavyks nuraminti.