Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.05 18:50

Latvija: gauta per 100 pranešimų apie galimus pažeidimus per vietos rinkimus

BNS 2017.06.05 18:50

Latvijos saugumo policija gavo per 100 pranešimų apie galimus pažeidimus per savaitgalį vykusius vietos savivaldos rinkimus.

Rinkimų dieną, birželio 3-iąją, buvo gauta daugiau nei 40 pranešimų apie galimus pažeidimus, kurių tyrimas priklauso Saugumo policijos kompetencijai. Daugumoje atvejų pažeidimų nebuvo nustatyta, o kiti pranešimai tebetiriami, nurodė Saugumo policija.

Į Saugumo policiją dėl galimų pažeidimų buvo kreiptasi ir pasibaigus rinkimams; šie pranešimai taip pat tiriami.

Saugumo policija taip pat gavo pranešimų apie galimus rinkimų agitacijos taisyklių pažeidimus balsavimo išvakarėse ir rinkimų dieną. Šie skundai buvo perduoti kitoms teisėsaugos institucijoms priklausomai nuo galimų pažeidimų pobūdžio.

Saugumo policijos kompetencijai priklauso tirti šiuos pažeidimus: nesąžiningą balsų skaičiavimą, tyčinį balsavimo slaptumo pažeidimą ir balsų pirkimą.

Kol kas Saugumo policija pradėjo du baudžiamuosius tyrimus dėl tyčinio trukdymo piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę. Latvijos valstybės policija taip pat pranešė pradėjusį baudžiamąjį tyrimą dėl galimo balsų pirkimo, tačiau jis bus perduotas Saugumo policijai, nes priklauso jos kompetencijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi