Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.05 09:54

Londono policija nustatė trijų užpuolikų tapatybes

ELTA 2017.06.05 09:54

Šeštadienio naktį Londone įvykdytą teroristinį išpuolį tirianti policija teigia, kad jai yra žinomos septynis žmones pražudžiusių trijų užpuolikų tapatybės. Dar 48 žmonės buvo sužeisti, rašo BBC.

Trys užpuolikai šeštadienio vakarą (21.58 val. Didžiosios Britanijos laiku) ant Londono tilto pradžioje automobiliu taranavo praeivius, o tada netoliese esančiame Borafo turgaus rajone žmones badė peiliais.

Metropoliteno policijos teigimu, jų tapatybės bus atskleistos kuo skubiau, kai tik bus galima. Užpuolikus išpuolio vakarą nukovė policija. Pirmadienį rytą policija taip pat skelbė, kad pareigūnai vykdė kratas dvejuose namuose Rytų Londone – Niuamo ir Barkingo rajonuose. 

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė. Po reidų bute Barkinge sulaikyta 12 žmonių. Manoma, kad šis butas priklauso vienam užpuolikui. Šių trijų užpuolikų motyvas aiškus – jie norėjo žudyti ir žūti patys. 

Be kita ko, buvo įvardinta pirmoji išpuolio auka. Tai Kanados pilietė Chrissy Archibald. Ligoninėse vis dar guli 36 sužeisti asmenys, 21 žmogus – kritinės būklės. Tarp sužeistųjų yra ir keturi policijos pareigūnai, bandę nutraukti šeštadienio išpuolį. 

Šis išpuolis – jau trečiasis Didžiojoje Britanijoje per trijų mėnesių laikotarpį. Kovą automobiliu važiavęs užpuolikas iš pradžių partrenkė kelis pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto ir rėžėsi į vartus prie parlamento, ten peiliu sužalodamas pareigūną. Iš viso žuvo penki žmonės. Prieš kelias savaites Mančesterio arenoje JAV popdainininkės Ariana Grande koncerto pabaigoje savižudis detonavo bombą ir pražudė 22 žmones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi