Pasaulyje

2017.06.05 08:56

Britai, pasisakę prieš „Brexit“, sutrikę dėl parlamento balsavimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.05 08:56

48 procentai Britanijos rinkėjų, pasisakiusių prieš „Brexit“, sutrikę – už ką balsuoti per šią savaitę vyksiančius parlamento rinkimus. Leiboristų kampanija prieš atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos buvo blanki, jų lyderis Jeremy Corbynas susitaikė su „Brexit“. Kai kurie jauni rinkėjai sako – belieka balsuoti už Liberalų demokratų partiją, bet už ją balsus pasirengę atiduoti vos septyni procentai rinkėjų.

Dvejojantiems britų rinkėjams sukurtas tinklapis, skirtas apsispręsti, už ką balsuoti.

„Mūsų tinklalapyje galima įvesti vietovę, pašto kodą arba tiesiog rinkimų apylinkę ir sužinoti, koks kandidatas galėtų nurungti Konservatorių partiją“, – paaiškina tinklalapio „2017 taktika“ įkūrėjas Davidas Kitchenas.

Tinkalapis sulaukė pusantro milijono lankytojų, ir ne vienas jų Liberalų demokratų partijos viltis. Partijos lyderis Timas Farronas žada rengti naują referendumą pasibaigus deryboms dėl „Brexit“ dėl pasitraukimo sąlygų ir terminų. Analitikai sako, kad jis klaidina rinkėjus.

„Liberalai demokratai stengiasi įteigti, kad šie rinkimai atnaujins debatus dėl „Brexit“, bet jie nežengė ta kryptimi nė vieno žingsnio. Jie tik kalba, nieko nedaro“, – pabrėžė politologas Iainas Beggas.

Be to, liberalai demokratai gerokai atsilieka nuo pagrindinių partijų, už juos žada balsuoti 7 procentai rinkėjų, už leiboristus – 39, o už konservatorius – 42 procentai rinkėjų.

Daugiau apie artėjančius rinkimus – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt