Pasaulyje

2017.06.05 08:28

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolį Londone

Paulius Kaliačius, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.06.05 08:28

Vadinamoji „Islamo valstybė“ prisiima atsakomybę už septynių gyvybių pareikalavusį išpuolį Londone. Tai skelbia su grupuote siejama naujienų agentūra. Tuo metu Jungtinėje Karalystėje prieš ketvirtadienį vyksiančius parlamento rinkimus ruošiamasi politinės agitacijos savaitei.

Nors politikai buvo susitarę sekmadienį sustabdyti rinkimų kampanijas, Theresos May kalba po Saugumo Tarybos posėdžio paskatino tolesnę agitaciją. Jos kalba apie naujus kovos su terorizmu būdus ir būtinybę sunaikinti ekstremizmo sklaidos židinius internete bei musulmonų bendruomenėse turėjo dar kartą užtvirtinti ryžtingos lyderės įvaizdį.

Opozicijoje esančių centro kairiųjų leiboristų lyderis Jeremy Corbynas sekmadienį kalbėjo apie poreikį sugrąžinti didesnes policijos pajėgas bei apie rimtą dialogą su Persijos įlankos valstybių lyderiais apie teroristinių grupuočių finansavimą.

Tačiau manoma, kad rinkimų baigčiai didesnę įtaką turės kiti ekonominiai bei socialiniai klausimai, tarp kurių šalies ateitis po išstojimo iš Europos Sąjungos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.