Pasaulyje

2017.06.04 18:29

Drąsūs londoniečiai nepabūgo stoti į kovą su teroristais

BNS 2017.06.04 18:29

Trims užpuolikams šeštadienio vakarą surengus teroro išpuolį Londono centre, kai kurie londoniečiai pademonstravo didžiulę drąsą ir pasipriešino teroristams.

Taksi vairuotojas Chrisas važiavo Londono tiltu, kai teroristai maždaug 22 val. vietos laiku mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius, o vėliau ėmė badyti žmones peiliais netoliese esančiuose baruose.

„Mačiau, kaip (jis) vienai jaunai merginai badė į krūtinę“, – radijui LBC pasakojo vyras, kuris sakė, kad trys užpuolikai puolė atsitiktinius praeivius.

„Mano taksi sėdėjusiam vyrui pasakiau, kad mėginsiu jį partrenkti. Apsisukau ir pamėginau tai padaryti, tačiau jis pasitraukė“, – sakė Chrisas.

Išpuolis įvyko praėjus kelioms minutėms po futbolo Čempionų lygos finalo, kurį daugelis sirgalių stebėjo baruose. 47 metų Gerardas Vowlsas ėjo namo po „Ship Pub“ bare stebėtų rungtynių ir pamatė, kaip vienas užpuolikų moteriai peiliu smogia 10-15 kartų.

„Ji šaukė „Padėkite man, padėkite man“, o aš nieko negalėjau padaryti“, – dienraščiui „The Guardian“ sakė jis. Šoko ištiktas vyras nusekė užpuolikus iki Boro turgaus ir ėmė mėtyti į juos viską, ką tik galėjo rasti – kėdes, taures, butelius.

„Žinau, kad tai buvo kvaila, bet aš mėginau gelbėti žmonių gyvybes“, – sakė vyras. Jis pasakojo, kad užpuolikai nusivijo jį, kai jam pavyko vienam iš teroristų pataikyti kėde į nugarą.

„Žinojau, kad jeigu parkrisiu, aš žuvęs. Mane iš karto nužudytų“, – sakė Gerardas.

Iš viso per išpuolį buvo nužudyti septyni žmonės, o beveik 50 – sužeista. Užpuolikus nušovė policininkai.

Kaip ir prieš porą savaičių Mančesteryje, teroro aktas suvienijo žmones. Daugelis socialiniuose tinkluose pranešė, kad atveria namų duris negalintiems į savo namus grįžti žmonėms. Taksi vairuotojai kaip galima greičiau išvežiojo žmones nuo Londono tilto.

Kelios dešimtys žmonių miegojo ant grindų viešbučio „Ibis“ fojė.

„Tai mūsų miestas, – smerkdamas teroro išpuolį sakė Londono meras Sadiqas Khanas. – Niekada neleisime šiems bailiams nugalėti ir terorizmas mūsų niekada neįbaugins“.