Pasaulyje

2017.06.04 17:22

Šiaurės Korėja nepaisydama sankcijų tęs savo branduolinę programą

ELTA 2017.06.04 17:22

Nepaisydama tolesnių sankcijų, Šiaurės Korėja pasiruošusi tęsti savo branduolinio ginklo programą, praneša agentūra „Reuters“.

Branduolinių užtaisų kūrimas nedelsiant bus tęsiamas, sekmadienį pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas. Šiaurės Korėja esą laikosi tikslo tapti branduoline valstybe, kad galėtų apginti šalies suverenumą. Naujas Jungtinių Tautų (JT) sankcijas vyriausybės atstovas pavadino „priešišku aktu“ ir pabrėžė jas „atmetantis visa apimtimi“.

JT Saugumo Taryba po naujausių Šiaurės Korėjos raketų bandymų penktadienį išplėtė sankcijas komunistinei šaliai. Atitinkamas sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, jį parėmė ir Pchenjano sąjungininke laikoma Kinija. JAV vyriausybė pastaruoju metu spaudė Kiniją išnaudoti savo įtaką Šiaurės Korėjai.

Šiaurės Korėja šiais metais jau ne kartą atliko raketų bandymus ir paskelbė, kad įvykdys šeštą branduolinį bandymą. JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl to neatmetė ir karinių veiksmų galimybės. JAV būgštauja, kad Šiaurės Korėja kada nors gali pajėgti raketomis su branduoliniais užtaisais pasiekti ir JAV teritoriją.