Pasaulyje

2017.06.04 14:30

JK partijos sustabdė kampaniją, bet rinkimai įvyks, kaip suplanuota

BNS 2017.06.04 14:30

Pagrindinės britų politinės partijos sekmadienį, po septynių gyvybių pareikalavusios atakos Londone, sustabdė rinkimų kampaniją, bet ministrė pirmininkė Theresa May sakė, kad ketvirtadienio rinkimai įvyks kaip suplanuota.

Tai jau antras šios rinkimų kampanijos sustabdymas – kelias dienas ji nevyko po gegužės 22-osios atakos per koncertą Mančesteryje.

Tačiau Th. May konservatorių ir pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos kovai intensyvėjant, naujasis sustabdymas galioja tik renginiams visos šalies mastu ir tikriausiai truks tik keliolika valandų.

„Konservatorių partija šiandien nevykdys nacionalinės rinkimų kampanijos. Dienai bėgant ir pasirodant tolesnėms detalėms apie ataką, vertinsime iš naujo“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovas.

Th. May paskelbė, kad kampanijos bus pratęstos pirmadienį, o rinkimai įvyks ketvirtadienį.

Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas sakė: „Leiboristų partija sustabdys nacionalinę kampaniją iki šio vakaro.“

Škotų nacionalistų partija (SNP) taip pat paskelbė, kad stabdo nacionalinę kampaniją, bet nurodė, kad „atitinkami“ vietos renginiai tęsis.

Šiuo pavyzdžiu pasekė ir mažesnė Liberalų demokratų partija.

Tačiau „Brexit“ remiančios antiimigracinės Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Paulas Nuttallas  pareiškė: „Aš atsisakiau sustabdyti kampaniją, nes ekstremistai kaip tik to ir nori iš mūsų.“

„Mums svarbiau nei bet kada priešpastatyti šiam blogiui demokratinius principus, dėl kurių ši šalys yra tokia, kokia yra“, – pridūrė jis.