Pasaulyje

2017.06.04 12:35

Teroristų taikiniu tapo madingas Londono rajonas

BNS2017.06.04 12:35

Istorinė Londono dalis, kurioje šeštadienį buvo įvykdytas teroro išpuolis, kažkada buvo sunykusi po dokų uždarymų, o dabar yra klestinti miesto vieta, kur renkasi ir hipsteriai, ir Londono Sičio finansininkai.

Londono tilto ir Boro turgaus rajonas taip pat yra daugiatautė vieta, kur dažnai lankosi užsienio turistai. Netoliese yra populiarus keliautojų viešbutis ir studentų gyvenimo vieta.

Vienas australas ir du prancūzai yra tarp 48 žmonių, kurie buvo nuvežti į ligonines po šeštadienio teroro išpuolio, kuomet užpuolikai ant Londono tilto mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius, o vėliau prie Boro turgaus ėmė žmones badyti peiliais.

Boro maisto turgus turi kelių šimtų metų istoriją ir yra įsikūręs elegantiškame 19-ojo amžiaus pastate, apsuptame madingų barų ir restoranų, kuriuose lankosi daug jaunimo.

AFP/Scanpix nuotr.

Turgus yra netoli 12-ojo amžiaus Sadarko katedros, prie pietinio Londono tilto galo.

Dabartinis tiltas buvo pastatytas praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje ir pakeitė ankstesnįjį, apdainuotąjį sename vaikiškame eilėraštuke „Londono tiltas griūva“.

Akmenimis grįstos rajono gatvės sudaro kontrastą išdygusiems dangoraižiams.

„Šis rajonas per pastaruosius 15-20 metų iš esmės transformavosi, – transliuotojui BBC sekmadienį sakė Sadarko rajono tarybos vadovas Peteris Johnas. – Tai tokia gyvybinga mūsų miesto dalis ... Tai baisu.“

Tačiau jis pridūrė: „Tai nuostabios įvairovės rajonas ir tai nepasikeis.“

Po atakos liudininkai skelbė savo nufilmuotą medžiagą. Viename klipe matyti, kaip policija bavariško stiliaus aludėje „Katzenjammers“ netoli Boro turgaus šaukia žmonėms gultis ant grindų.

Kitame klipe matyti, kaip ginkluoti policininkai su šunimis patruliuoja tamsiose gatvėse aplink Sadarko katedrą, dar kiti liudininkai nufilmavo, kaip policininkai iš barų ir restoranų išlydi žmones, kurie rankas laiko ant galvų.

Londono meras Sadiqas Khanas sekmadienį perspėjo, kad londoniečiai turėtų išlikti budrūs, nes teroro grėsmės lygis yra aukštas. Tačiau tuo pat metu jis pabrėžė: „Mane patikino, kad vis dar esame vienas saugiausių miestų pasaulyje“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt